pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Vycházky se psem v mrazu Tisk E-mail

Zdraví psů

 

 

  Silné mrazy jsou nepříjemné nejen pro lidi, ale pro naše čtyřnohé psí miláčky. Zvláště pro ty pejsky, kteří bydlí s námi v bytech a nejsou na mrazy zvyklí. Pro ně představuje přechod do mrazivého venkovního prostředí teplotní šok.

Pes na sněhu

   Citlivá na mráz jsou taky plemena s krátkou srstí, např. teriéři, ale i starší psi. Pro tyto pejsky jsou vhodným doplňkem pro venčení různé psí oblečky, které chrání velkou část těla pejska před velkými rozdíly teplot a i jinými povětrnostními vlivy. 

  Zvláštní skupinu pejsků, kteří zasluhují naši pozornost a zacházení v těchto mrazech jsou štěňátka.  Vzhledem k velikosti štěňátek jejich tělíčko prochladne rychleji než dospělý pes. Zde by mělo platit omezení venčení do -5°C. Pod tuto teplotu není vhodné dlouhé venčení nebo procházky a venkovní venčení by mělo nahradit venčení doma na savou podložku nebo noviny.

  Další zdravotní problémy v mrazech se mohou vyskytnout u tlapek pejsků. Je proto nutné před každou vycházkou  bříška tlapek promazávat indulonou nebo čistou vazelínou a chránit je tak před popraskáním od mrazu a před zničujícími účinky soli se zasněžených a posypaných chodníků a silnic. Z tohoto důvodu je taky vhodné po každé vycházce pejskovi tlapky opláchnout a znovu namastit. Předejdete tak problémům, kdy si pejsek může svědící nebo pálící tlapku do krve rozkousat…. Tomu lze taky předejít použitím ochranných návleků na tlapky, ale ne všichni pejsci je snesou a při nejbližší příležitosti si je zuby nestrhnou.
                                                                 M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat