pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Vybíráme kvalitní krmivo pro psy Tisk E-mail

Zdraví psů

  
 

   Je docela smutné, že většinou z neznalosti se dopouštíme chyb ve výživě našich psích přátel. Naše chyby jim mohou ublížit a často ovlivní i celý jejich život.

pes

 

  Špatně zvolený druh granulí může způsobit dokonce i trvalé následky na zdraví psů anebo závažné zdravotní komplikace. Abychom se toho vyvarovali, je třeba umět rozlišovat kvalitní granule od nekvalitních a vybrat vhodné krmivo pro konkrétního psa s ohledem na jeho věk, aktivitu, zdravotní stav, případně velikost plemene.

 

Všímejte si etiket se složením krmiva

Hned zpočátku je třeba si uvědomit, že to, co ušetříme za levné granule, obvykle pak vydáme za léčbu svého psa u veterináře. Rozhodně se nevyplatí nechávat bez povšimnutí etiketu se složením krmiva. Berte na vědomí, že rozhodující nemá být cena, ale složení produktu a nulový obsah látek, které by mohly vašemu psovi škodit. Bohužel zrádné jsou často značky granulí preferovaných v televizních reklamách, ale také i takzvané ekonomické řady. Pátrejte také po zemi původu, zda je výrobce možno doložit.


Jednoduchá zkouška kvality granulí

Chcete-li jednoduše a rychle zjistit, jestli jste koupili svému psovi kvalitní granule , nalijte do sklenice vodu a nasypte do ní vzorek vašich granulí. Začnou-li do 30 minut granule bobtnat, anebo se rozpouštět, zakoupené krmivo není příliš kvalitní.


Co by granule obsahovat neměly

Rozhodně se vyhněte granulím s obsahem dochucovadel, barviv, fosfátů a menadionu. Menadion je uměle vytvořený provitamín K3. Snad nejnebezpečnější složkou psích krmiv je sorban draselný, který je potencionálním kancerogenem. Společně s dalšími chemickými  konzervanty BHA, BHT, propylgallátu jsou všechny výše jmenované prvky chemického původu zdraví našich psů škodlivé. Bohužel někdy nejsou tyto složky krmiva zobrazovány v takto transparentní formě, ale pod souhrnným termínem “ doplňkové látky povolené v EU“.


Co by krmivo naopak obsahovat mělo

Krmiva pro psy by rozhodně měly zohledňovat stáří psa, jeho fyzickou kondici a také velikost plemene podle skupin: malé, střední, velké a obří plemeno. Vybírejte vždy z krmiv, která mají všechny suroviny zcela jasně určené a neskrývají se za pojmy „obiloviny“ atp. Podstatné je, aby krmivo pro psy, (kteří nejsou býložravci, nýbrž masožravci), mělo dostatečně vysoký obsah kvalitních bílkovin z masa. Maximálně vhodná krmiva jsou ta, kde jsou suroviny co nejméně zpracované, například, kde je sušené maso a nikoli masová moučka.


Rozdíl mezi klasickým a hypoalergenním krmivem

Zbystřit byste měli vždy, pokud se jedná o barvené granule. Je u nich takřka stoprocentní pravděpodobnost, že obsahují chemikálie navíc. Často složky potravy s názvem „obiloviny“ jsou také těmi, které u psů způsobují alergické reakce. Ty se pak projevují zhoršením kvality srsti psa a někdy dokonce svěděním, které pes kompenzuje neustálým drbáním. Také různá dochucovadla ve větším množství mohou způsobovat alergické obtíže. Klasické krmivo počítá spíše s tím, že váš pes je odolný a vůči výše zmíněným alergenům imunní. Zatímco hypoalergenní krmivo je sestavováno tak, aby obsahovalo co nejméně pšenice, vepřového masa, mléka, vajec a dalších látek problematických pro trávicí systém psů s alergiemi.

 

Pro Pac Ultimates FullLine Dog

 

 
Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat