pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Staráme se o psa v zimě Tisk E-mail

Zdraví psů

 

 

  Samotná zima a mráz by psům neměla vadit ( výjimkou mohou být starší jedinci a plemena bez srsti nebo s příliš krátkou srstí ).
Při velni nízkých teplotách je potřeba dobře zateplit psovi boudu, nebo ho raději vzít alespoň do předsíně domu.

Pes na sněhu

   Problém v zimě může ale nastat při venčení psího miláčka, kdy vyjdeme na posolený chodník, nebo silnici. Nejlépe by bylo se těmto plochám vyhnout, ale ve městech je to dost nereálné a proto musíme psím tlapkám věnovat před i po vycházce zvýšenou pozornost. Před vycházkou je lepší pejskovi natřít tlapky a mezi prsty vazelínou z lékárny a po návratu domů mu tlapky opláchnout vodou, osušit a znovu natřít vazelínou.
  Některá plemena mají sklon k zachytávání sněhu na delší srsti ( i mezi prsty nohou ) a proto je při chůzi ve sněhu průběžně kontrolujeme a pokud kuličky na spodní straně tlapek najdeme, tak je opatrně odstraníme ( přítomnost kuliček sněhu mezi prsty většinou odhalíme tak, že pejsek se začne zastavovat a má snahu si tyto kuličky vykusovat ). Sníh nachytaný na srsti psa ( mimo již zmíněné kuličky na tlapkách ) v průběhu vycházky neodstraňujeme, ale po příchodu domů vezmeme psa do tepla, aby sníh roztál a srst vyschla.

                                                                 M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat