pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pes v autě Tisk E-mail

Zdraví psů

  Nedávno se na internetu objevila zpráva, že mladík je podezřelý z týrání zvířete. Po přečtení titulku jsem si pomyslela “Zas jeden, který  psa utloukl, nedával mu jíst nebo tak něco“. V tomto případě se však jednalo o něco jiného, co se může stát i někomu z nás.
Mladík nechal svého psa v autě a odešel do restaurace. Možná si neuvědomil, že venku je v poslední době spíš slunečno a teplo než zataženo a deštivo.

pes

  Prostě pomalu začíná léto a slunce s autem udělá své. Vím, že si můžeme říct, že si z auta odskočíme jen na chvilku... Ale znáte zákon schválnosti.
1. potkám známou, kterou jsem již dlouho neviděla
2. stojím dlouhou řadu v obchodě
3. vyberu si tu „nejrychlejší“ pokladnu, která se v marketu vyskytuje…

Mezi tím sluníčko s naším autem udělalá své. Vzduch se v uzavřeném prostoru vlivem stoupající teploty stane nedýchatelný a když se vrátíme k autu, nevítá nás pes radostným vrtěním ocásku, ale v dobrém případě se na nás dívá přehřátý a apatický jedinec, který potřebuje Vaši rychlou pomoc. Nejlépe psovi pomůžeme schlazením, ale nemůžeme ochladit naráz celé tělo, protože by dostal šok, ale musíme začít ochlazovat postupně a začneme v zátylku, dále začneme chladit  ( např. mokrou látkou ) oblast srdce, potom nohy, hlavu a teprve potom můžeme zchladit celé tělo opět zabaleném do mokré látky, nebo ručníku.

Jak tedy cestovat se psem v létě?
  Pokud můžeme, tak použijeme auto klimatizované, dále můžeme naplánovat cestu do ranních hodin, děláme časté zastávky, aby se pes mohl proběhnout a napít vody, kterou mu během přestávky podáváme. Při případném nákupu nesmíme auto opustit na déle než 20minut ( ponecháme mírně pootevřené okénka ) nebo nejlépe když může zůstat někdo z cestujících se psem v autě a taky je důležité abychom, pokud to jde, měli auto zaparkované ve stínu.
Přeji Vám, aby jste s Vašimi čtyřnohými přáteli prožili nádherné letní dny ve zdraví a z každé cesty se vrátili v pořádku domů.
                                                                                         M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat