pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pes a zimní počasí Tisk E-mail

Zdraví psů

 

  Po několika teplejších letech jsme se konečně dočkali. Venku nastala pravá zima a hlavně děti těší sněhová nadílka. Co ale říkají bílému nadělení naši čtyřnozí miláčci? Jak se dívají na bílé vločky, které se snášejí z oblohy a co říkají na venkovní teploty?

Orina z Ostrožských jezer

   Rozdíly ve snášení zimy jsou mezi jednotlivými psy rozdílné. Záleží hodně na jeho velikosti, jak je pejsek starý a v neposlední řadě na tom jakou má srst. Pro malá plemena a starší jedince bude snášení mrazů horší z důvodu jejich velikosti a možnosti termoregulace těla i když plemena, která jsou vybavena delší srstí, jsou proti mrazu odolnější než plemena krátkosrstá. Taky pohyb v hlubokém sněhu pro ně bude dost obtížný a namáhavý bez ohledu na srst. V tom mají větší plemena výhodu i když pro psy s krátkou srstí taky není nejvhodnější celodenní pobyt na velkém mrazu. Ale krátká vycházka nebo proběhnutí po zahradě a vyválení se ve sněhu ( jak to s radostí někteří psi dělají ) nemůže uškodit žádnému psu. Pro krátkosrsté plemena nebo starší jedince můžete použít při pobytu na větším mrazu nějaký obleček nebo přehoz  k ochraně proti zimě.
  Další nebezpečí pro jejich zdraví číhá na vycházce po ulicích a silnicích, které bývají v zimních měsících ošetřeny solí, která při delším působení rozežírá pejskům tlapky. V takovém případě je vhodné po návratu z vycházky pejskovi tlapky omýt vlažnou vodou a potřít dětským olejíčkem. Taky jejich mokrá srst by se měla po návratu domů osušit, aby znovu začala pejska izolovat proti chladu.

                                                                 M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat