pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Očkování štěněte Tisk E-mail

Zdraví psů

 

 

  Huráááá, stali jsme se majiteli nádherného štěňátka. Od chovatele jsme dostali očkovací průkaz ( se záznamem o očkování ) a doporučení, že štěňátko máme nechat v určitém termínu přeočkovat.

Štěně jezevčíka

   No jasně, za týden skočím na veterinu a bude. Jejda, já jsem úplně zapomněla, že zítra máme velkou akci a moje štěně na ní přece nemůže chybět. No co, přece se mu nemůže nic stát. Jedno očkování již má za sebou a každý musí vidět jeho nádherné oči. Samozřejmě, že návštěva akce může proběhnout naprosto v pořádku, ale taky může dopadnou stejně, jak mi vyprávěla známá chovatelka Rhodéského ridgebacka. Měli nádherná štěňátka, která v době odběru byly již 2x naočkována. Noví majitelé si pejska odvezli a za týden telefonovali, že jim štěňátko uhynulo, že jistě bylo nemocné… Chovatelka byla ochotná peníze vrátit, ale pouze na základě veterinárního potvrzení, že štěňátko bylo skutečně nemocné již od ní. Majitelé tedy nechali provést pitvu štěňátka a všichni netrpělivě čekali na výsledky vyšetření. Závěry všechny velmi překvapily. Štěňátku chybělo poslední očkování proti virovým chorobám a proti vzteklině. Při převzetí štěňátka byli upozorněni na blížící se termín očkování, ale i přesto si majitelka štěňátko vzala do firmy kde pracovala. Všichni štěňátko obdivovali,  ale na malou chvilku ho odložili do místních kotců. Před ním byl v kotci pes, který byl asi nemocný a protože štěně nemělo dostatek obranných látek, tak číhající infekce měla snadný úkol a štěně jí podlehlo.

Jak a kdy se štěně očkuje:
- První očkování absolvují štěňátka po dovršení šesti týdnů věku u chovatele.
- Druhé očkování se opakuje za 21 dnů a obvykle již u nového majitele.
- Třetí očkování se opakuje za dalších 21 dnů a toto očkování se většinou skládá ze dvou částí a to vakcíny proti virovým chorobám a proti vzteklině ( je na rozhodnutí majitele a veterináře zda bude součástí posledního očkování i vakcína proti vzteklině, nebo bude očkována samostatně až dodatečně, ale podle zákona by mělo být štěně očkováno proti vzteklině ve věku 3 měsíců ).

Tím pádem má pejsek kompletní očkování a stačí nám další přeočkování až za 1 rok.

Pro účast na většině kynologických akcí platí pravidlo, že očkování musí být min. 1 měsíc staré a to z toho důvodu, aby byl dostatečný čas pro vytvoření protilátek.

Proti kterým nemocem je základní vakcinace?
- psinka
- infekční zánět jater
- parviróza
- parainfluenza
- leptospiróza
- vzteklina

Vakcinace je pro psa bezbolestná, ale v ojedinělých případech se může objevit alergie na očkování ( otoky čenichu a hlavy, zhoršené dýchání ). V takovém případě se obraťte co nejdříve na svého veterinárního lékaře.
                                                                 M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat