pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jaká vybrat krmiva pro citlivé psy Tisk E-mail

Zdraví psů

Šeltie

  
 

   Někteří psi reagují na běžně používané suroviny v krmivech problematicky. Tito psi mají citlivější zažívání ( hypersenzitivní psi ).

   

   Citlivé zažívání - hypersenzitivní pes - alergie

Těmito názvy jsou označovány problémy psů, kteří na běžně používané suroviny v krmivech, dokonce i v těch nejlepších, reagují problematicky. Pokud náš pes konzumuje látku nebo látky, se kterými se nedokáže sám vypořádat, poznáme to jednoduše. Jeví se celkově nezdravě, neprospívá, ztrácí temperament, je lenivý, neposlouchá, může mít i mnoho dalších nespecifických příznaků poruchy zdraví.
Specifičtější příznaky se obecně mohou projevovat ve dvou hlavních viditelných skupinách – na funkci zažívání a na funkci kůže. Ale pozor! Stejná příčina se může u každého psa projevit naprosto rozdílně. U některého plynatost, průjmy, u dalšího ekzém, ale i zánět zevního zvukovodu, matná a vypadávající srst. Nebo i kombinace příznaků.
 

   Výběr krmiva pro hypersenzitivního psa

Pokud odstraníme alergen nebo dráždivou látku z krmiva, do pár dnů uvidíme na psovi výrazné změny navracející psa k normálu. Poté, co najdeme správné krmivo, většina zdravotních problémů mizí.
 
Při výběru postupujeme následovně:
 Musíme nalézt příčinu, tedy dráždivou látku nebo látky a poté příčinu odstranit, vyloučit alergen z krmiva a nahrazení jinou plnohodnotnou, ale nedráždivou surovinou. Konkrétně když můj pes nesnáší pšenici, hledáme mu krmivo bez pšenice, např. s rýží. Když můj pes nesnáší dietu z jehněčího a obilí, hledáme mu kuřecí a bezobilnou dietu.
 
Když mu dělá potíž mléko, i sušené, hledáme dietu bez mléka, třeba s vejci, někdy funguje i tvaroh. Není to ovšem jednoduché takové krmivo najít. Musíme tedy sledovat složení jednotlivých granulí, naučit se pozorovat svého psa, vnímat jeho zdravotní potíže a zkoušet a zkoušet a zkoušet. Ale jen mezi kvalitními speciálními krmivy! Musíme být velice trpěliví. Zjednodušit hledání si můžeme, když použijeme pro vybřednutí z akutních zdravotních problémů některý z osvědčených největších kalibrů funkčních krmiv, nějakou z bezobilných diet, nebo rovnou Allergy či Sensitive.
 
Tímto způsobem si správný výběr surovin velmi urychlíme. Pokud stále hledáme a nemáme žádné výsledky, je dobré navštívit veterináře, který nám s tímto problémem pomůže. Dát si ale práci a vypátrat alergen nebo dráždivou látku se vyplatí, protože už máme vystaráno po celý život psa a problémy s citlivostí jsou definitivně odstraněny.

   Dávkování krmiva

Správné dávkování najdeme na zadní straně každého balení. Přizpůsobte ho potřebám svého psa a poté ho striktně dodržujte. Pozorujte svého psa, vnímejte ho. Nesmí být příliš hubený, ale samozřejmě pozor také na opačný problém, kterým je obezita.
 
V dnešní době máme obrovskou výhodu, že nabídka krmiv pro psy je prakticky neomezená. Existují i kombinace krmiv jako sensitive holistické, sensitive prémiové, sensitive superprémiové. Máme z čeho vybírat, zkoušet a hledat řešení vhodné právě pro našeho miláčka. Můžeme i kupovat nejrůznější menší balení a teprve po nalezení vhodného krmiva zakoupit balení větší a tudíž i ekonomicky výhodnější například ve specializovaném obchodě Můj Mazlík.

 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat