pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jaká strava je vhodná pro vašeho psa Tisk E-mail

Zdraví psů

Staforšírský teriér

  
 

   Doba dospívání u psů se může lišit podle velikosti plemene až o jeden rok. 

Víte, jaké máte plemeno a kdy je váš pes dospělý?

 

Víte, kdy je váš pes dospělý? Víte, že u každého plemene je tomu jinak? Například pejskové malých plemen dospívají zhruba v jednom roce věku, oproti velkým plemenům, u kterých dochází k dokončení vývoje a růstu asi v 1,5 – 2,5 letech jejich věku. A právě tehdy je ta správná doba přejít ze stravy štěněčí na krmivo vhodné pro dospělé psy.

 

Pro dobrou kondici

Dobrý výkon, krásný vzhled, pevné zdraví a spokojenost vašeho psího miláčka může v jeho dospělém věku podpořit kromě kvalitní péče také komplexní a nutričně vyvážená potrava. Proteiny, tuky, sacharidy, minerály, vitamíny – bez nich to prostě nepůjde. Důležitým hlediskem při výběru adekvátní stravy psa je také jeho každodenní zátěž, využití, včetně podmínek prostředí, ve kterém žije a typ aktivity, kterou vynakládá. Jiné složení stravy potřebuje psí záchranář, vodící pes, hlídač nebo pokojový psík.


Specifika krmiv

Krmivo s vyšším obsahem glukosaminu a chondroitinu je určeno psům psům větších plemen, jejichž pohybový aparát (kosti a klouby) je nadměrně namáhán. Pes po nemoci si zaslouží zvýšený přísun proteinů a tuků, stresovaní psi zase zvýšenou dávku antioxidantů, které též zpomalují stárnutí. Pro krásnější srst a zdravou psí pokožku je nutno vybrat krmivo s vyváženým poměrem esenciálních mastných kyselin. Granule s výtažkem z bylin podporují u psa funkci střeva a posílí jeho imunitní systém.


Druhy psí stravy

Nejnáročnějším způsobem je doma připravovaná potrava, neboť potřebujeme maso, příkrmy, zeleninu a další ingredience. Mokrá strava aneb konzervy jsou jednodušším druhem krmiva, které však obsahuje vodu a jeho užívání je poměrně ekonomicky nevýhodné. Výhodným a nejpoužívanějším krmivem jsou suchá krmiva, která jsou oblíbená pro snadnou skladovatelnost, dávkování, výhodné ceny.


Pečlivý výběr

Krmivo pro dospělé psy vybíráme s přihlédnutím k jejich velikosti, hmotnosti, momentálnímu stavu či indispozicím ( nemoci, fyzická zátěž, březost feny a další). Kromě suché stravy lze obohatit jídelníček vašeho miláčka také o konzervy, paštiky, salámy, psí pamlsky a různé další pochoutky. Pro psy trpící nadváhou je možné využít řadu s označením „light“, tato krmiva mají nižší obsah energie a vyšší obsah vlákniny. Vhodné je také zvýšení pohybové aktivity a omezení podávání pamlsků. Řada krmiv s označením „maintenance“ naopak udržuje ve stejné váhové kategorii psy, jejichž váha odpovídá jejich věku i plemenu. Strava typu „sterilised“ je určena kastrovaným pejskům a „dermacomfort“ zase psům s citlivou či alergickou pokožkou.


Máte svoji oblíbenou značku?

Kdyby si mohl váš pes vybrat, pravděpodobně by seděl s vámi u stolu a okusoval stehno z kuřete. Jelikož je masožravec, v jeho stravě by mělo být zastoupeno právě maso, ať už drůbeží, jehněčí, krůtí, z tuňáka, lososa nebo s divočinou. Výběr není vůbec jednoduchý, neboť kvalitních značek je na trhu již poměrně dost – Acana, Artemis, Orijen, Taste of the Wild, Essential, Calibra a další. Dejte svému psovi ochutnat, vybere si sám!


 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat