pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jaká strava je vhodná pro vašeho psa Tisk E-mail

Zdraví psů

Staforšírský teriér

  
 

   Doba dospívání u psů se může lišit podle velikosti plemene až o jeden rok. 

Víte, jaké máte plemeno a kdy je váš pes dospělý?

 

Víte, kdy je váš pes dospělý? Víte, že u každého plemene je tomu jinak? Například pejskové malých plemen dospívají zhruba v jednom roce věku, oproti velkým plemenům, u kterých dochází k dokončení vývoje a růstu asi v 1,5 – 2,5 letech jejich věku. A právě tehdy je ta správná doba přejít ze stravy štěněčí na krmivo vhodné pro dospělé psy.

 

Pro dobrou kondici

Dobrý výkon, krásný vzhled, pevné zdraví a spokojenost vašeho psího miláčka může v jeho dospělém věku podpořit kromě kvalitní péče také komplexní a nutričně vyvážená potrava. Proteiny, tuky, sacharidy, minerály, vitamíny – bez nich to prostě nepůjde. Důležitým hlediskem při výběru adekvátní stravy psa je také jeho každodenní zátěž, využití, včetně podmínek prostředí, ve kterém žije a typ aktivity, kterou vynakládá. Jiné složení stravy potřebuje psí záchranář, vodící pes, hlídač nebo pokojový psík.


Specifika krmiv

Krmivo s vyšším obsahem glukosaminu a chondroitinu je určeno psům psům větších plemen, jejichž pohybový aparát (kosti a klouby) je nadměrně namáhán. Pes po nemoci si zaslouží zvýšený přísun proteinů a tuků, stresovaní psi zase zvýšenou dávku antioxidantů, které též zpomalují stárnutí. Pro krásnější srst a zdravou psí pokožku je nutno vybrat krmivo s vyváženým poměrem esenciálních mastných kyselin. Granule s výtažkem z bylin podporují u psa funkci střeva a posílí jeho imunitní systém.


Druhy psí stravy

Nejnáročnějším způsobem je doma připravovaná potrava, neboť potřebujeme maso, příkrmy, zeleninu a další ingredience. Mokrá strava aneb konzervy jsou jednodušším druhem krmiva, které však obsahuje vodu a jeho užívání je poměrně ekonomicky nevýhodné. Výhodným a nejpoužívanějším krmivem jsou suchá krmiva, která jsou oblíbená pro snadnou skladovatelnost, dávkování, výhodné ceny.


Pečlivý výběr

Krmivo pro dospělé psy vybíráme s přihlédnutím k jejich velikosti, hmotnosti, momentálnímu stavu či indispozicím ( nemoci, fyzická zátěž, březost feny a další). Kromě suché stravy lze obohatit jídelníček vašeho miláčka také o konzervy, paštiky, salámy, psí pamlsky a různé další pochoutky. Pro psy trpící nadváhou je možné využít řadu s označením „light“, tato krmiva mají nižší obsah energie a vyšší obsah vlákniny. Vhodné je také zvýšení pohybové aktivity a omezení podávání pamlsků. Řada krmiv s označením „maintenance“ naopak udržuje ve stejné váhové kategorii psy, jejichž váha odpovídá jejich věku i plemenu. Strava typu „sterilised“ je určena kastrovaným pejskům a „dermacomfort“ zase psům s citlivou či alergickou pokožkou.


Máte svoji oblíbenou značku?

Kdyby si mohl váš pes vybrat, pravděpodobně by seděl s vámi u stolu a okusoval stehno z kuřete. Jelikož je masožravec, v jeho stravě by mělo být zastoupeno právě maso, ať už drůbeží, jehněčí, krůtí, z tuňáka, lososa nebo s divočinou. Výběr není vůbec jednoduchý, neboť kvalitních značek je na trhu již poměrně dost – Acana, Artemis, Orijen, Taste of the Wild, Essential, Calibra a další. Dejte svému psovi ochutnat, vybere si sám!


 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat