pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výcvik od štěněte Tisk E-mail

Archiv článků

Pořídili jste si stěkajícího mazlíčka a chcete mu dát veškerou lásku a péči. 
Časem však zjistíte, že z malého mazlíčka vyrůstá velký mazel, který potřebuje i výchovu a výcvik. 

Štěně


Správně vychovaný pes by měl zvládnout základní povely, jako přivolání, chůzi u nohy a povely stůj, sedni a lehni. S výcvikem štěněte se může začít již od třech měsíců. Začínáme cvičit formou hry a odměn. O způsobech a postupech výcviku bylo napsáno hodně literatury a navíc každý zodpovědný chovatel, od kterého jste si štěně pořídili Vám jistě rád poradí.

 

Každý pes je individualita a proto neexistuje univerzální postup jak psa cvičit. Vyčtené nebo jinak získané rady a informace o výcviku si musíte většinou upravit, tak aby vyhovovaly Vám a Vašemu štěňátku. Záleží taky i na plemeni, které máte. Cvičební postupy pro jezevčíka budou trochu jiné, než pro německého ovčáka i když výsledek by měl být stejný.

 

Důležitá je pravidelnost cvičení a důslednost při opakování jednotlivých cviků. Při cvičení je důležité udržet si pozornost psa a za správně provedený cvik ho odměnit drobným pamlskem. Pokud vidíme, že psa již cvičení přestává bavit, tak ho ukončíme. Pravidlem by mělo být, že výcvik by měl ukončovat cvičitel a ne pes.

 

Odměnou za správnou výchovu a výcvik Vašeho psího miláčka Vám bude to, že s ním v klidu můžete navštěvovat frekventovaná místa plná lidí a cizích psů a že ho můžete pustit z vodítka beze strachu, že by utekl nebo způsobil nějaké nepříjemnosti. 

 

    štěně jezevčíka 
  

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat