pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výcvik od štěněte Tisk E-mail

Archiv článků

Pořídili jste si stěkajícího mazlíčka a chcete mu dát veškerou lásku a péči. 
Časem však zjistíte, že z malého mazlíčka vyrůstá velký mazel, který potřebuje i výchovu a výcvik. 

Štěně


Správně vychovaný pes by měl zvládnout základní povely, jako přivolání, chůzi u nohy a povely stůj, sedni a lehni. S výcvikem štěněte se může začít již od třech měsíců. Začínáme cvičit formou hry a odměn. O způsobech a postupech výcviku bylo napsáno hodně literatury a navíc každý zodpovědný chovatel, od kterého jste si štěně pořídili Vám jistě rád poradí.

 

Každý pes je individualita a proto neexistuje univerzální postup jak psa cvičit. Vyčtené nebo jinak získané rady a informace o výcviku si musíte většinou upravit, tak aby vyhovovaly Vám a Vašemu štěňátku. Záleží taky i na plemeni, které máte. Cvičební postupy pro jezevčíka budou trochu jiné, než pro německého ovčáka i když výsledek by měl být stejný.

 

Důležitá je pravidelnost cvičení a důslednost při opakování jednotlivých cviků. Při cvičení je důležité udržet si pozornost psa a za správně provedený cvik ho odměnit drobným pamlskem. Pokud vidíme, že psa již cvičení přestává bavit, tak ho ukončíme. Pravidlem by mělo být, že výcvik by měl ukončovat cvičitel a ne pes.

 

Odměnou za správnou výchovu a výcvik Vašeho psího miláčka Vám bude to, že s ním v klidu můžete navštěvovat frekventovaná místa plná lidí a cizích psů a že ho můžete pustit z vodítka beze strachu, že by utekl nebo způsobil nějaké nepříjemnosti. 

 

    štěně jezevčíka 
  

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat