pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výběr cvičáku Tisk E-mail
Stafordšírský teriér

Koupí štěňátka a jeho venčením po okolí bydliště nekončí naše starost o výcvik našeho pejska. Pro nezkušené majitele větších plemen by měl být výcvik psa pod dohledem zkušeného kynologa samozřejmostí.

Proto začneme navštěvovat cvičák. Cvičák je nutno dobře vybírat, protože špatné návyky cviků jdou u některých plemen špatně přecvičit a může se to projevit i na povaze psa ( agrese nebo bázlivost ).

Na cvičáku by mělo být cvičení pro psy zábavou a měl by probíhat formou hry. Majiteli by měl cvičitel dokázat vysvětlit princip a cíl jednotlivých cviků a taky jak svého psa motivovat aby cvik dobře prováděl. Fyzické tresty a křik by na dobrý cvičák neměly patřit. Tak jako cloumání za řemen nebo tahání za uši.

Cvičení by mělo probíhat postupně od jednodušších cviků ke složitějším.

Psi by měli být rozděleni podle věku. Provádění cviků u více než dvou psů současně taky není žádoucí, protože při cvičení více dvojic se těžce opravují chyby.

Na dobrém cvičáku by taky měla probíhat socializace a výchova psů a to možností proběhnutí a vzájemného seznámení před samotným cvičením. Měl by být brán ohled na různé rasy psů a jejich požadavky a specifika. Psovodi by zde měli mít možnost získat zkušenosti od zkušenějších kolegů.
Na dobrém cvičáku by se měli psi cvičit a určitě by neměli strávit půl dne v kotcích, zatím co jejich majitelé se věnují činnosti nesouvisející s cvičením psů.
Než se rozhodnete pro některý cvičák, navštivte jich v okolí svého bydliště více, ale vzdálenost by neměla být hlavním měřítkem pro rozhodování, tak jako počet psů přítomných na výcviku.

Přejeme krásné chvíle strávené při výcviku Vašich chlupatých miláčků.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat