pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Psí sporty - Sportovní kynologie Tisk E-mail

 

 

     Další ze psích sportů je    

Sportovní kynologie

                 která je vhodná pro mnoho pejskařů.                 

Sportovní kynologie - Německý ovčák

  Sportovní kynologie je cvičení se psem, které je vhodné pro mnoho pejskařů. Provádí se cvičení podle mezinárodního řádu IPO nebo Národního zkušebního řádu. Cvičení můžeme provádět jen pro zábavu svou a svého psa, nebo jej můžeme ukončit zkouškami. Zkoušky jsou všeobecné, nebo speciální ( např. pro stopaře ). Skládají se ze tří disciplín a to z poslušnosti, obrany a stop. Při nácviku poslušnosti jde o to, aby pes co nejpřesněji prováděl základní cviky (sedni, lehni, chůzi u nohy, nebo odložení), překonávání překážek a aport. U obrany jde o vyhledání, vyštěkání a zadržení figuranta zakousnutím do rukávu. U stopování jde o vypracování několik hodin staré stopy. 

 

Sportovní kynologie je vhodná pro majitele pracovních plemen jako např. dobrman, německý ovčák, boxer, rotvajler, belgický ovčák, teriéři nebo molossoidní plemena. Ale vyžití zde mohou najít i majitelé jiných plemen, kteří hledají zábavu pro svého psího miláčka. Ti mohou cvičit jen poslušnost nebo stopování.

 

K výcviku je potřeba stopovací šňůra, aport a nebo postroj, podle toho kterou disciplínu budeme cvičit. Nesmíme zapomenout na pamlsky nebo míček jako odměnu za správně provedené cvičení.

 

Cvičit stopování nebo poslušnost můžeme kdekoliv ( louka, pole ), ale pro výcvik obrany by jsme měli vyhledat speciální kynologické cvičiště, kde nám poradí a pomůžou.

.
 

Sportovní kynologie - molossoidní plemeno

 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat