pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Povahové typy psů Tisk E-mail

Výcvik psů

štěně Afghánského chrta

  

 

   Tak jako se svými povahami od sebe liší lidé, tak jsou i rozdílné povahy psů. Na utváření povahy psa v průběhu jeho života má vliv mnoho faktorů. Formování jeho charakteru začíná už ve štěněcím věku, kdy přichází do styku s různými podněty, věcmi, rodinou chovatele a svou smečkou.

Rozeznáváme tři základní povahy psů a to aktivní, pasivní a neutrální. Je dobré se informovat o povaze psa již při odběru štěněte u chovatele a později jeho povaze přizpůsobit i výcvik.

 

Povaha aktivní
Do této skupiny patří všichni energií nabití jedinci, kteří vydají ze sebe energie za několik psů a vypadají, že se nikdy neunaví. Velmi rychle se učí a svého pána a okolí neustále provokují a vybízejí k nějaké akci.
 
Před výcvikem potřebují nějaký čas na vybití své energie, aby se mohli soustředit na pozdější příkazy a povely.

 

Povaha  pasivní
Patří sem všichni psi, kteří odmítají spolupracovat  a snaží se izolovat od ostatních a mít svůj klid. Často jsou svéhlaví, ale vůči návštěvám a cizím vetřelcům ve svém okolí se chovají aktivně a někdy i agresivně. 
 
Základní výcvik mu jde o něco pomaleji a musí se s ním pracovat trpělivěji a déle než u ostatních psů.

 

Povaha neutrální
Neutrální pes je takový, který nepřekypuje energií a zároveň neprojevuje úplný nezájem o své okolí a výcvik.  Psi s touto povahou bezproblémově spolupracují se svými pány a velice snadno se učí základnímu výcviku, při správném vedení a odměňování.
 
Nebude na Vás požadovat každodenní dlouhé procházky a během týdne se spokojí s výběhem na zahradě, který mu vynahradíte delším víkendovým pobytem v přírodě.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat