pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Povahové typy psů Tisk E-mail

Výcvik psů

štěně Afghánského chrta

  

 

   Tak jako se svými povahami od sebe liší lidé, tak jsou i rozdílné povahy psů. Na utváření povahy psa v průběhu jeho života má vliv mnoho faktorů. Formování jeho charakteru začíná už ve štěněcím věku, kdy přichází do styku s různými podněty, věcmi, rodinou chovatele a svou smečkou.

Rozeznáváme tři základní povahy psů a to aktivní, pasivní a neutrální. Je dobré se informovat o povaze psa již při odběru štěněte u chovatele a později jeho povaze přizpůsobit i výcvik.

 

Povaha aktivní
Do této skupiny patří všichni energií nabití jedinci, kteří vydají ze sebe energie za několik psů a vypadají, že se nikdy neunaví. Velmi rychle se učí a svého pána a okolí neustále provokují a vybízejí k nějaké akci.
 
Před výcvikem potřebují nějaký čas na vybití své energie, aby se mohli soustředit na pozdější příkazy a povely.

 

Povaha  pasivní
Patří sem všichni psi, kteří odmítají spolupracovat  a snaží se izolovat od ostatních a mít svůj klid. Často jsou svéhlaví, ale vůči návštěvám a cizím vetřelcům ve svém okolí se chovají aktivně a někdy i agresivně. 
 
Základní výcvik mu jde o něco pomaleji a musí se s ním pracovat trpělivěji a déle než u ostatních psů.

 

Povaha neutrální
Neutrální pes je takový, který nepřekypuje energií a zároveň neprojevuje úplný nezájem o své okolí a výcvik.  Psi s touto povahou bezproblémově spolupracují se svými pány a velice snadno se učí základnímu výcviku, při správném vedení a odměňování.
 
Nebude na Vás požadovat každodenní dlouhé procházky a během týdne se spokojí s výběhem na zahradě, který mu vynahradíte delším víkendovým pobytem v přírodě.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat