pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pes sám doma Tisk E-mail

Výcvik psů

   

  

   Pes, který neumí být sám doma, dokáže celé hodiny výt, štěkat,  pustošit své okolí a je pohromou pro sousedy i vlastního majitele.

 

Bratislava 08

  Odběr štěňátka je lepší si naplánovat na víkend nebo si vzít dovolenou a první dny štěně opouštět pouze nakrátko - 1 až 2 hodiny ( většinou když spí ). Pejska před nácvikem vezmeme na vycházku, aby se unavil. Pak ho uložíme do pelíšku a dáme mu několik hraček. Klidně na jej mluvíme a rychle odejdeme. Zásadně se ihned nevracíme i kdyby štěně kňučelo nebo štěkalo, protože by velmi rychle pochopilo, že takovým chováním dosáhne našeho návratu a opakovalo by se to při každém našem odchodu. Po chvíli se vrátíme a se štěňátkem se radostně přivítáme a pochválíme ho. Toto cvičení opakujeme vícekrát a postupně prodlužujeme dobu našeho odchodu.

štěně

Při pořizování štěněte musíme počítat s tím, že štěně bez dozoru často vyvede nějakou neplechu. Kárání má význam pouze tehdy, pokud následuje ihned po nežádoucím chování. Jen tak si Pes dokáže vytvořit žádoucí spojení mezi přestupkem a trestem. I když se pes při Vašem kárání tváři provinile, je to jen submisivní reakce na váš hněv a nemá nic společného s uvědomováním si svého předešlého chování.

 

Co se týká ničení věcí a interiéru bytu jsou štěňata vzhledem ke své váze a velikosti velmi výkonné. Psí dorostenci dokáží rozkousat prakticky cokoliv - počínaje botami a konče nábytkem. Je proto důležité dávat jim co nejméně příležitostí k podobnému jednání.

  Je nutno uklidit z dosahu štěněte vše, co není na hraní - cennosti, důležité dokumenty, oděv, boty…. Dát štěněti k dispozici dostatek hraček. Pokud najdeme pejska, že si hraje s nevhodným předmětem, hlasitě ho okřikneme FUJ nebo NESMÍŠ a ihned zamezíme v pokračování nežádoucí činnosti s tím že předmět nahradíme hračkou.

  Štěňata ve věku výměny mléčných zubů ( 3-6 měsíc ) mají nutnost okusování různých předmětů. Proto je nutno jim dát dostatek vhodných věcí na kousání ( žvýkací kosti z kůže…. ) abychom ochránili nábytek a pod.
Je důležité si pamatovat, že psi neumí rozlišovat mezi novým a starým a ani odhadnout hodnotu věci. Pokud tedy nechcete, aby v budoucnu došly k úhoně drahé boty, nedávejte štěňátku na hraní staré obnošené škrpále.

  Další zálibou psů je hrabání a zahrabávání různých věcí. Tato činnost vyplývá z jejich přirozeného chování, kdy si psovité šelmy vyhrabávají nory. Proto je nutno sledovat toto chování i u Vašeho pejska a při zjištění této činnosti ho nenechávat bez dozoru v místnosti s čalouněným nábytkem. Při hrabání na zahradě je lepší oplotit záhony s květinami a zeleninou a umožnit pejskovi přístup jen tam kde jeho hrabání bude mít menší následky.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat