pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pes sám doma Tisk E-mail

Výcvik psů

   

  

   Pes, který neumí být sám doma, dokáže celé hodiny výt, štěkat,  pustošit své okolí a je pohromou pro sousedy i vlastního majitele.

 

Bratislava 08

  Odběr štěňátka je lepší si naplánovat na víkend nebo si vzít dovolenou a první dny štěně opouštět pouze nakrátko - 1 až 2 hodiny ( většinou když spí ). Pejska před nácvikem vezmeme na vycházku, aby se unavil. Pak ho uložíme do pelíšku a dáme mu několik hraček. Klidně na jej mluvíme a rychle odejdeme. Zásadně se ihned nevracíme i kdyby štěně kňučelo nebo štěkalo, protože by velmi rychle pochopilo, že takovým chováním dosáhne našeho návratu a opakovalo by se to při každém našem odchodu. Po chvíli se vrátíme a se štěňátkem se radostně přivítáme a pochválíme ho. Toto cvičení opakujeme vícekrát a postupně prodlužujeme dobu našeho odchodu.

štěně

Při pořizování štěněte musíme počítat s tím, že štěně bez dozoru často vyvede nějakou neplechu. Kárání má význam pouze tehdy, pokud následuje ihned po nežádoucím chování. Jen tak si Pes dokáže vytvořit žádoucí spojení mezi přestupkem a trestem. I když se pes při Vašem kárání tváři provinile, je to jen submisivní reakce na váš hněv a nemá nic společného s uvědomováním si svého předešlého chování.

 

Co se týká ničení věcí a interiéru bytu jsou štěňata vzhledem ke své váze a velikosti velmi výkonné. Psí dorostenci dokáží rozkousat prakticky cokoliv - počínaje botami a konče nábytkem. Je proto důležité dávat jim co nejméně příležitostí k podobnému jednání.

  Je nutno uklidit z dosahu štěněte vše, co není na hraní - cennosti, důležité dokumenty, oděv, boty…. Dát štěněti k dispozici dostatek hraček. Pokud najdeme pejska, že si hraje s nevhodným předmětem, hlasitě ho okřikneme FUJ nebo NESMÍŠ a ihned zamezíme v pokračování nežádoucí činnosti s tím že předmět nahradíme hračkou.

  Štěňata ve věku výměny mléčných zubů ( 3-6 měsíc ) mají nutnost okusování různých předmětů. Proto je nutno jim dát dostatek vhodných věcí na kousání ( žvýkací kosti z kůže…. ) abychom ochránili nábytek a pod.
Je důležité si pamatovat, že psi neumí rozlišovat mezi novým a starým a ani odhadnout hodnotu věci. Pokud tedy nechcete, aby v budoucnu došly k úhoně drahé boty, nedávejte štěňátku na hraní staré obnošené škrpále.

  Další zálibou psů je hrabání a zahrabávání různých věcí. Tato činnost vyplývá z jejich přirozeného chování, kdy si psovité šelmy vyhrabávají nory. Proto je nutno sledovat toto chování i u Vašeho pejska a při zjištění této činnosti ho nenechávat bez dozoru v místnosti s čalouněným nábytkem. Při hrabání na zahradě je lepší oplotit záhony s květinami a zeleninou a umožnit pejskovi přístup jen tam kde jeho hrabání bude mít menší následky.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat