pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jak úspěšně vychovat svého pejska? Tisk E-mail

Výcvik psů

Základním předpokladem pro správnou výchovu psa je výcvik. Říkáte si, že máte neposlušného pejska, který doma vše rozkouše a neposlechne základní povely? Chyba je většinou na straně majitele. Poradíme vám pár tipů, jak mít doma správně vychovaného psa.  

Štěně


Pejska bereme jako člena rodiny, při jeho výchově ale musíte brát v potaz, že se stále jedná o psovitou šelmu, která je zvyklá žít ve smečce s vymezenou hierarchií vztahů. Proto je potřeba od začátku jasně vymezit jeho postavení v rodině a dodržovat určité principy 

 

 

Dejte pozor na rozmazlování

Ačkoli je to náš čtyřnohý kamarád, stále dodržujte určité hranice a nesnažte se ho příliš rozmazlovat. Později se to může obrátit proti vám, pes, který ztratí respekt ze svého pána, začne být vrtošivý, tvrdohlavý a nepřizpůsobivý. Při výcviku se snažte být důsledný a ze svých požadavků neslevujte, a to i v případě, že vám pejsek předvede ty nejsmutnější oči  

 

Správný čas výcviku

Častou otázkou bývá, kdy začít s výcvikem psa. Doporučujeme příliš neotálet, pro získávání informací a učení je významné období socializace, které nastává obvykle ve věku 5-12 týdnů. Pejsek zkouší komunikovat a získávat základní informace o prostředí, ve kterém žije. Začínejte pejska zvykat na ostatní psy, jízdu autobusem, výrazné zvuky a také ho naučte reagovat na jeho jméno. Při výchově se snažte o pozitivní stimulaci, využijte pamlsků pro psy , pokud je pejsek chválen a odměňován učí se rychleji.   

  

Základní povely

Základní výcvik psa představují cviky poslušnosti a obratnosti, cvičení rozlišujte podle stáří, schopností a plemene psa. Základní povely můžete pejska naučit sami, pomocí různých potřeb pro výcvik psů proměníte i toho největšího šibala v poslušného pejska. Každý pes by měl umět reagovat na 5 povelů – sedni, lehni, k noze, vstaň a pojď. Výcviku se věnujte pravidelně a nezapomeňte dodržovat přestávky, pes se nejlépe soustředí po dobu pěti až deseti minut.   

  

 

Výcvik psa není jednoduchý a je třeba, aby byl pro vašeho pejska radostný a bavil jej. Připravte si notnou dávku trpělivosti, odměnou vám ovšem bude poslušný pejsek a harmonické soužití. 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat