pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
I psi závidí Tisk E-mail

Výcvik psů

  

 

   Říkáte si to sned není možné, aby psi záviděli, jsou to jen zvířata, ale opak je pravdou. Tato vlastnost není jen doménou člověka, ale na základě výzkumů s různými druhy zvířat je cit pro spravedlnost a schopnost rozlišení rozdílné odměny za provedení stejného úkolu pozorovatelný u opic a při podobných pokusech i u psů.

Barzoj

Výzkum probíhal ve skupinách s různým počtem psů. Psi byli odměňováni za provedení jednoduchého úkolu na povel. Za splnění úkolu dostávali buď kousek chleba nebo uzeniny. Na rozdíl od opic nerozlišovali psi typ odměny, ale hlavně to jestli odměnu dostali nebo ne.

Podmínky byly měněny, kdy jednou dostali odměnu všichni psi ve skupině, jindy jen jeden pes za skupiny y a i počty psů ve skupinách se měnil. V případě, že nedostali odměnu a ostatní psi ve skupině ano, tak přestávali rychle spolupracovat se svými pány a někteří psi se nechtěli na svého pána, který jim příkaz dával, ani podívat.
 

Z výzkumu vyplynulo, že psi pociťovali křivdu, pokud jejich kolega odměnu dostal, ale oni ne. Kvalita odměny u psů neměla vliv na jejich chování, na rozdíl od opic, které si i tohoto aspektu bedlivě všímaly. 
 

Výzkum ukázal, že psů tato vlastnost není tak rozvinuta jako u opic a lidí, ale i přesto jde o pozorovatelnou povahovou vlastnost ovlivňující jejich chování.

 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat