pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Hry se štěnětem Tisk E-mail

Výcvik psů

Štěně

Učení hrou je pro štěňata velmi důležité. Pro štěňata je doba soužití s ostatními štěňaty ve smečce velkou školou, která se novým majitelům jen těžce nahrazuje. Hra je pro štěňata formou získávání informací a i komunikace s ostatními štěňaty a psy.


Např. poznávají, že kousnutí bolí a učí se tím důležitému citu při stisku. Je důležité seznamovat štěně s okolím, s různými zvuky, zvířaty a cizími lidmi. Je důležité aby získalo od útlého dětství co nejvíce podnětů, aby nebylo zavřené celý den doma a neznalo jen nejbližší okolí domu při venčení a nelekalo se při každém projetí auta.  
 

štěně jezevčíka

Při soužití ve smečce se štěně hrou učí i podřizování se silnějším a starším jedincům, což pro něj bude v budoucnu důležité a může mu to i zachránit život. Pokud štěně potká na vycházce staršího psa a nebude chtít se mu podřídit může dojít i k usmrcení.
 
Psi si již od štěněte rádi hrají s různými předměty. Bude nejspokojenější pokud mu budete nějakou oblíbenou věc házet, kutálet, tahat ji před ním na provázku nebo mu ji zkusit brát. Bude se ji snažit chytat, přenášet a třepat s ní. Pejsek bude mít těmito aktivitami nejen hodně pohybu, ale hra je důležitá i pro rozvoj jeho svalů, kostry a koordinaci pohybu.

V případě, že štěně nebude mít dostatek pohybu a bude se nudit, tak si nějakou zábavu vždy najde a svou energii si vybije na svém okolí, kdy kouše květiny, nohy od židlí a jiné zařízení bytu. 


Správně vedenou hrou se vytváří i hierarchie mezi psem a člověkem. Na konci hry by to měl být vždy páníček, kdo hru ukončí. Toto je zvláště důležité u velkých psů, aby nepoznali, že jsou silnější než jejich pán a nesnažili se o ovládnutí své smečky. 
 

Časem se z her přechází ve výcvik poslušnosti a správný vztah mezi psem a člověkem je pro jakýkoliv výcvik základem. Těžko bude pes poslouchat toho u kterého je přesvědčen, že stojí v žebříčku hierarchie na nižší úrovni než on. Při hře, ale i při výcviku je důležité psa pochválit nebo odměnit pamlskem a pokud se proviní, tak zase hlasitě pokárat. Při tom je vždy důležitá intonace hlasu.
 
    hra štěňat 
  

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat