pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Hry se štěnětem Tisk E-mail

Výcvik psů

Štěně

Učení hrou je pro štěňata velmi důležité. Pro štěňata je doba soužití s ostatními štěňaty ve smečce velkou školou, která se novým majitelům jen těžce nahrazuje. Hra je pro štěňata formou získávání informací a i komunikace s ostatními štěňaty a psy.


Např. poznávají, že kousnutí bolí a učí se tím důležitému citu při stisku. Je důležité seznamovat štěně s okolím, s různými zvuky, zvířaty a cizími lidmi. Je důležité aby získalo od útlého dětství co nejvíce podnětů, aby nebylo zavřené celý den doma a neznalo jen nejbližší okolí domu při venčení a nelekalo se při každém projetí auta.  
 

štěně jezevčíka

Při soužití ve smečce se štěně hrou učí i podřizování se silnějším a starším jedincům, což pro něj bude v budoucnu důležité a může mu to i zachránit život. Pokud štěně potká na vycházce staršího psa a nebude chtít se mu podřídit může dojít i k usmrcení.
 
Psi si již od štěněte rádi hrají s různými předměty. Bude nejspokojenější pokud mu budete nějakou oblíbenou věc házet, kutálet, tahat ji před ním na provázku nebo mu ji zkusit brát. Bude se ji snažit chytat, přenášet a třepat s ní. Pejsek bude mít těmito aktivitami nejen hodně pohybu, ale hra je důležitá i pro rozvoj jeho svalů, kostry a koordinaci pohybu.

V případě, že štěně nebude mít dostatek pohybu a bude se nudit, tak si nějakou zábavu vždy najde a svou energii si vybije na svém okolí, kdy kouše květiny, nohy od židlí a jiné zařízení bytu. 


Správně vedenou hrou se vytváří i hierarchie mezi psem a člověkem. Na konci hry by to měl být vždy páníček, kdo hru ukončí. Toto je zvláště důležité u velkých psů, aby nepoznali, že jsou silnější než jejich pán a nesnažili se o ovládnutí své smečky. 
 

Časem se z her přechází ve výcvik poslušnosti a správný vztah mezi psem a člověkem je pro jakýkoliv výcvik základem. Těžko bude pes poslouchat toho u kterého je přesvědčen, že stojí v žebříčku hierarchie na nižší úrovni než on. Při hře, ale i při výcviku je důležité psa pochválit nebo odměnit pamlskem a pokud se proviní, tak zase hlasitě pokárat. Při tom je vždy důležitá intonace hlasu.
 
    hra štěňat 
  

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat