pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Zámek Buchlovice Tisk

Články DogSite - výstavy, zkoušky, blog jezevčíka

 

 

 

 

   Buchlovice – Nachází se v blízkosti hradu Buchlov a byly postaveny koncem 17.století, kdy hrad přestal vyhovovat soudobým ubytovacím nárokům pánů z Petřvaldu.

Zámek Buchlovice
  
   Po vymření Petřvaldů, přešel zámek do rukou Berchtoldů. Berchtoldové dokázali, že více jak na šlechtických povinnostech jim záleželo na lidech. Zámek nechali r. 1805 přestavět na vojenskou nemocnici. Dost možná, že se zde léčili zranění z bitvy Tří císařů. Bohužel zakladatel nemocnice Leopold se od nemocných nakazil tyfem a brzy na to zemřel. Jeho pokračovatelem se stal jeho nevlastní bratr Bedřich Všemír, přírodovědec, který vydal společně s Janem Svatoplukem Preslem tzv. Rostlinář - významné dílo české vědecké literatury.

   Na počátku 20stol. se konala velká přestavba zámku. V roce 1908 se zde konala schůzka rakousko-uherského a ruského ministra zahraničí týkající se balkánské otázky. Tato otázka byla vyřešena až první světovou válkou. Berchtoldové vlastnili buchlovický zámek do roku 1945, kdy jej převzal stát. V jeho vlastnictví se nachází i dnes.
Okolí zámku doplňuje nádherný park, který nám umožní nádherný oddychový čas. Je škoda, že do parku mají psíci přístup jen jednou za dva roky, když se zde koná Oblastní výstava psů.

 

park Buchlovice

Umístění: Zlínský kraj, okr. Uherské Hradiště


Dostupnost : osobním automobilem - parkoviště před zámkem, autobusem – zastávka na náměstí

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat