pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Teplické skály Tisk E-mail

Články DogSite - výstavy, zkoušky, blog jezevčíka

  

 

   Teplické skály: Nacházejí se v sousedství Adršpašských skal. Kdo se nebojí chůze, může si udělat hezkou procházku, spojenou s návštěvou obou dvou skalních měst na jednu vstupenku. Přes Vlčí rokli vede spojnice mezi  Adršpachem a Teplickými skalami.

Teplické skály jsou poněkud jiného chatakteru než Adršpašské skály. Po většinu okruhu jdeme po docela schůdné cestě, která je místy vydlážděna kameny a jen ojediněle osázena shody. Pokud se nerozhodnete podívat na samý vrchol skal, na zříceninu po hradu Střmen.

Teplické skály

   Hrad Střmen - po něm nám toho moc nezůstalo (původní konstrukce hradu byla dřevěná) a asi bude záhadou, jak ho mohli na tomto vrcholu před několika staletími postavit a obývat. Na jeho zdolání nám pomůže soustava 300 schůdků s mezipatry a taky ohleduplnost ostatních návštěvníků s kterými se míjíte na mezipatrech, než se Vám podaří vystoupit k výšinám. Silnějším povahám, které se dostanou na vrchol se naskytne ojedinělý rozhled po okolí, který stojí za to. Neméně náročný je i sestup z vrcholu, který vede stejnou cestou jako výstup (300schodů).
Okruh dále vede částečně lesem, ale i různými soutěskami mezi skalami kterými se dostaneme i do nejstudenější části naší republiky takzvané „Sibiře“. Je to soutěska mezi skalami, kde je roční průměrná teplota jako na dalekém severu. Celková délka okruhu je 5,9km a trvá minimálně 3 hodiny.

 

 

Umístění: okr. Náchod

Dostupnost: vlakem, autem, cykloturistika. Parkoviště jsou před vstupem do skal.

 

Teplické skály

 

 

Teplické skály
 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat