pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Teplické skály Tisk E-mail

Články DogSite - výstavy, zkoušky, blog jezevčíka

  

 

   Teplické skály: Nacházejí se v sousedství Adršpašských skal. Kdo se nebojí chůze, může si udělat hezkou procházku, spojenou s návštěvou obou dvou skalních měst na jednu vstupenku. Přes Vlčí rokli vede spojnice mezi  Adršpachem a Teplickými skalami.

Teplické skály jsou poněkud jiného chatakteru než Adršpašské skály. Po většinu okruhu jdeme po docela schůdné cestě, která je místy vydlážděna kameny a jen ojediněle osázena shody. Pokud se nerozhodnete podívat na samý vrchol skal, na zříceninu po hradu Střmen.

Teplické skály

   Hrad Střmen - po něm nám toho moc nezůstalo (původní konstrukce hradu byla dřevěná) a asi bude záhadou, jak ho mohli na tomto vrcholu před několika staletími postavit a obývat. Na jeho zdolání nám pomůže soustava 300 schůdků s mezipatry a taky ohleduplnost ostatních návštěvníků s kterými se míjíte na mezipatrech, než se Vám podaří vystoupit k výšinám. Silnějším povahám, které se dostanou na vrchol se naskytne ojedinělý rozhled po okolí, který stojí za to. Neméně náročný je i sestup z vrcholu, který vede stejnou cestou jako výstup (300schodů).
Okruh dále vede částečně lesem, ale i různými soutěskami mezi skalami kterými se dostaneme i do nejstudenější části naší republiky takzvané „Sibiře“. Je to soutěska mezi skalami, kde je roční průměrná teplota jako na dalekém severu. Celková délka okruhu je 5,9km a trvá minimálně 3 hodiny.

 

 

Umístění: okr. Náchod

Dostupnost: vlakem, autem, cykloturistika. Parkoviště jsou před vstupem do skal.

 

Teplické skály

 

 

Teplické skály
 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat