pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
České Budějovice Tisk E-mail

Tipy na výlet

 

   Jedná se o starobylé město na soutoku řek Vltavy a Malše, které založil český král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Král si založením města a jeho podporou upevnil mocenské postavení v jižních Čechách. České Budějovice se v dávné době staly významnou zastávkou dálkových obchodních cest. V průběhu staletí město vzkvétalo a získávalo na důležitosti.

České Budějovice - radnice

Z Českých Budějovic do Lince byla postavena první koněspřežná dráha na evropském kontinentě. Středověké město bylo obehnané pevnými hradbami, ale rozvojem průmyslu začalo rychle vzkvétat. V devatenáctém století se město stalo ukázkou moderní doby. V současnosti jsou České Budějovice krajským městem jihočeského kraje.

České Budějovice - Samsonova kašna a radnice

 

 

 

  V historickém centru města najdeme náměstí Přemysla Otakara II, kde nás přivítá barokní radnice a okolní měšťanské domy s podloubím a uprostřed s nádhernou barokní Samsonovou kašnou. Pro bolavé nohy jsou balzámem okolní lavičky, na kterých si můžeme odpočinout, poslouchat vodu, jak padá do kašny a v myšlenkách se vracet do minulosti.

 

 

 

 

  Při troše fantazie si odepřeme rámus aut a můžeme se přenést o několik set let nazpátek.
Je docela možné, že uslyšíme hlásat z Černé věže, že se k městu blíží nebezpečí v podobě pánů z Rožmberka. Černá věž jako jedna z dominant města stojí na okraji náměstí Přemysla Otakara II. V minulosti byla používána jako zvonice a hláska. Dnes nás na věži po vyšlapání několika desítek schodů čeká nádherný výhled na celé České Budějovice a okolí.

České Budějovice - Černá věž

Orina z Ostrožských jezer

Z moderní historie patří k hojně navštěvovaným místům výstaviště. Cestu si sem najdou milovníci psů, módy, gastronomie, …. Snad každý si zde vybere akci, o kterou má zájem.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat