pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Vánoce Tisk E-mail

Různé

Vánoce

 

   Je až neuvěřitelné, že zase máme před sebou nejkrásnější svátky v roce – vánoce. Vždyť už za měsíc budeme svátečně naladěni a děti budou netrpělivě vyhlížet zlaté prasátko a bedlivě se dívat, jestli se za dveřmi něco nešustlo. Pokud dodržujete tradice, tak i u Vás slabounce zazvoní zvoneček a ježíšek v tom okamžiku “donese“ stromeček a dárečky. Mnohdy děti již dopředu kreslí, co má ježíšek donést. Některé vynalézavější tam pro jistotu dopisují – v Tescu, v Intersparu…, to aby ježíšek věděl, kde se má po dárcích podívat.
   Co ale dělat, když potomek jako přání namaluje štěňátko?

 

  A neustále dokola vykládá, jak se těší, že mu ježíšek donese opravdu živé štěňátko. Mnoho rodičů podlehne a pod stromečkem uslyší nesmělé haf… Je jistě krásné vidět, jak dítěti krásně svítí oči a má neskrývanou radost. Musíme si ale uvědomit, že živý pejsek není hračka, která jde vrátit nebo vyměnit.  Proto by jste si koupi pejska (ale i jiného živého tvorečka) měli pořádně rozmyslet. Rodiče by se měli mezi sebou pobavit, jaké možnosti mají, jestli chtějí zvířátko, které může být v bytě nebo na zahradě, jestli zvládnou velkého psa nebo si pořídí pejska menšího. Kdo by si myslel, že si pořídí malého psa, protože s ním bude mít méně starostí než s velkým psem, je na omylu.
   Každé psí plemeno má jiné potřeby a povahové vlastnosti, stejně jako děti. Říká se, malé děti – malé starosti, velké děti – velké starosti. Starost je ale stále velká, jen se mění s věkem dítěte. To stejné je i se psy a jinými zvířátky. Jakmile překročí zvíře práh našeho domu, v tom okamžiku začínají starosti nejen dětem, ale hlavně rodičům.
   Nedejte na slibování dítěte, že se bude každý den o zvíře starat, musíte počítat s tím, že si kupujete dalšího člena rodiny, někdy na 10 a více let a že i milovaný pejsek dětem časem zevšední a starosti o něj přejdou na rodiče ( venčení, krmení... ).
   Když už se k pořízení pejska pod stromeček rozhodnete, sežeňte si co nejvíce informací o potřebách a vlastnostech Vámi vybraného psího plemene ( z literatury a nebo od přímo od chovatele ), aby se po letošních vánocích zbytečně nezvyšoval počet odložených pejsků v útulcích.

                                                                                           M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat