pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Čas vysvědčení, co za něho? Tisk E-mail

Články DogSite - výstavy, zkoušky, blog jezevčíka - Různé
Bratislavský hrad

    

  
   „Tati, kup mě štěně“, žadoní malý chlapeček.

   „Dobře, ale musíš se pořádně učit a pak uvidíme jak to dopadne.“ Bývá odpověď nás, větších, chytřejších, zodpovědnějších. Jsme ale opravdu vždy zodpovědní? Kdyby tomu tak bylo, nebylo by možné, aby se čtrnáct dní po začátku prázdnin zaplnily útulky zvířaty, která jaksi nikam nepatří nebo by se nenacházeli uvázaní, vyhození, zubožení psi, kočky… na ulici.

 

  

   Proto by si každý rodič měl uvědomit, jestli zvířátko chce. Neslibujme něco, co doma nechceme. Těžko pak dítěti vysvětlíme, že se sice snažilo, ale zvíře mu stejně nekoupíme, protože ho nechceme.
   Taky si položme otázku, jestli budeme mít dost času se zvířeti věnovat. Neznám  rodiče, který by nepřiznal, že běhá venčit, dává jíst a stará se o zvíře, které koupili dítěti a to horečně slibovalo: „Každý den ho budu krmit, chodit s ním na vycházku, venčit…“ Já to štěstí mám, že se naše děti doma o zvířata starají, ale jíst jim stejně dáváme my rodiče, protože při jejich krmení by se naši psi asi neunesli.

Buďme tedy rozumní a na vhodném dárku se domluvme doma všichni.

P.S.: protože máme psa už několik let, nebyl pes před minulýma prázdninama v kurzu. „Mami, koupíš mi křečka?“ – byla otázka našeho syna. Jako rozumná bytost, která žádnou “myš“ doma nestrpí jsem řekla „Až jak dopadne vysvědčení“.

   Vzpomenu si na to každý večer, kdy Lilča dostává záchvat běhání kolem klece a její “běžecké“ kolečko vrže na celé kolo…..

                                                                                    M.N.

 
< Předch.

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat