pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Se psy k moři - 2 Tisk E-mail

Psí příběhy

Odpolko jsme se opět vykodrcali na cestu a se zastávkou u vodního otočného mostu (zrovna byl sklopen a my nemohli přejet :), jsme se dostali až na Lefkadu, kde jsme objevili sice oblázkovou ale naprostou úžasnou pláž s křišťálovým mořem, kde jsme samozřejmě museli zastavit na koupandu :)

Kenny

Řecko - přístav

U této pláže byl na cedulích po cestě avizovaný kemp, ale bohužel bylo před sezónou, tak ještě nebyl v provozu, což byla velká škoda, protože k němu náležící pláž byla jako vystřižená z reklamního katalogu. Váhali jsme, zda bychom tam nepřespali na divoko, ale bohužel nebylo v dosahu žádné sociální zázemí.

Řecko

 Po cca tříhodinových vodních hrátkách jsme se tedy opět odebrali hledat nějaké funkční ubytování, které jsme záhy našli a to v povedeném klidném a nově vybaveném kempu samozřejmě s elektřinou, novým a čistým sociálním zařízením, kousek od přístavu a cca 200 metrů od oblázkové liduprázdné pláže. Zakempovali jsme pod velikými palmami a večer jsem si hrála se dvěma koníky, kteří měli hned vedle výběh :) Ještě večer po příjezdu mne panička vzala na beach, prošly jsme se, poseděly, zablbly, udělaly pár fotek a šly jsme zpátky za klukama kempit :). Večer jsme nad mapou všichni společně plánovali další cíle naší cesty a při tom jsme měli šanci zažít "malý zázrak".

Zhruba okolo desáté večerní začalo světélkovat všude okolo nás, bylo to jako ohňostroj bez hluku. Světlušky rozehrály svoje představení :) Ráno jsme se všichni nabaštili, protože bez pořádné snídaně se nedá existovat a poté jsme vyrazili na průzkum okolí a malebného přístavu kousek odtud. Koupili jsme pohledy, zvěčnili se na několika fotkách a šli zpět do kempíku pobalit věci a razit dááál :). Samozřejmě nesmím zapomenout na cenu kempu na Lefkadě, opět ve stejném složení včetně elektrické energie 23 EU/den. 

most Rio Antirrio

   Vzhledem k tomu, že jsme zvládli vyrazit ještě během dopoledne, stihli jsme dojet až na Peloponéský poloostrov, na který jsme se dostali přes krásný most s názvem Rio Antirrio o délce 2 880 metrů, který byl vybudován v roce 2004. Přes zmíněný most se dostanete z řecké pevniny z městečka Antirrio do městečka Rio, které se nachází již na Peloponéském poloostrově. Poplatek za přejetí mostu Rio Antirrio jedním směrem činí 12,5 EU za osobní auto a za dodávku 17 EU. Pokračovali jsme tedy přes Peloponéské hlavní město Pátra dál až do vesničky Palouki, kde jsme objevili nový kemp se stejným názvem (tedy Palouki).

  Přijeli jsme ještě za soumraku, takže jsme měli šanci si ihned prohlédnout i okolí kempu, což jsme v předchozích kempech před ubytováním samozřejmě ani jednou nestihli, protože bylo pozdě, tedy i tma :). Bylo to zatím nejhezčí naše kempování. Kemp se totiž nacházel přímo na dlouhé a široké vylidněné písečné pláži. Nejdřív jsem se tady na pláži strašně bála, protože nějací výrostci tam proháněli své modýlky aut se spalovacími motůrky a dělá to děsnej rambajs, takže jsem z toho byla dost v šoku, ale potom už to bylo fajn a užívala jsem si pláže i všeho ostatního naplno :). Po večerní obhlídce okolí jsme ogrilovali masko a dali si do čumáčků, pak jsme únavou popadali a probudili se až do slunečného rána. Na nic jsme nečekali a ihned po snídani vyrazili na pláž a řádění mohlo začít.

Kenny

Panička vytasila frisbeečka a už to jelo :) Keník byl u vytržení, takže neustále plaval, běhal a štěkal a já samozřejmě nemohla zůstat pozadu :) Plavat se mi moc nechtělo, tak jsem vždycky počkala, až Keník talířek přinese skoro na břeh a já jsem do vody maximálně po ramínka běžela na něj :), talířek mu vzít, což samozřejmě téměř nikdy nevyšlo, tak jsme se o něj tahali, dokud nepřišla panička a znovu nám jej nehodila :) Dokonce jsem se naučila frisbee chytat za letu :) Je tedy pravdou, že pokaždé se mi to nepovede, ale tady jsem zjistila, že talířek je fajn zábava, z čehož i panička měla velikou radost :) Keník - starej mazák už na to přišel dávno, takže předváděl různé kousky, až z plovacího frisbeečka skoro nic nezbylo, ale panička to včas zarazila, protože náhradní plovací jsme sebou neměli :). Okolo třetí jsme odcházeli z pláže opět pobalit hacafírky a zmizet o dům (kemp) dál :)

Kenny a Adriana

  Pokračovali jsme až do města Methoni, kde jsme se ubytovali již v pozdních večerních hodinách v kempu Finikes. Velmi nás překvapilo, že jsme dostali klíče od vlastního záchodu a sprchy určených jen pro nás :). Jak jsme měli možnost zjistit při ranní procházce, tak pláž byla vzdálená cca 150 metrů přírodní cestičkou a byla písčitá a čistá s průzračným mořem. Vzhledem k tomu, že jsme si na dnešní den naplánovali výlet do přírodní rezervace Polylimnio, odjeli jsme už dopoledne samozřejmě po snídani a procházce po pláži :). Rezervaci jsme po zhruba dvouhodinovém ježdění uzounkými uličkami peloponéských vesniček a totálním psychickém vyčerpání z hledání, našli a stálo to opravdu za to.

přírodní rezervace Polylimnio

Krásná soustava několika jezírek a jezer s malými i velkými vodopády s různými můstky a krásnou přírodou jsme si i díky opětovnému slunečnému počasí užili, někteří z nás se v jednom z jezírek i vykoupali, takže parádička :) Jen co jsme dorazili k autu začalo pršet, což je na cestu velmi příjemné, protože se malinko ochladilo a pročistil vzduch, takže jsme mohli drandit, co to dá :).......... pokračování příště

předchozí část cesty - Zde

následující část cesty - Zde

                                                                         

Článek převzat ze stránek - Kenny Adriana se svolením autorky Moniky Baranové

Další fotografie - Zde

Západ slunce nad mořem

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat