pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Se psy k moři - 1 Tisk E-mail

Psí příběhy

  

 

Tak jsme zpátky z naší dlouhé cesty :) Vyrazili jsme v pátek 20.5.2011 na večer, aby nám nebylo horko :) Naše sestava: já, Kenny, panička a kamarád Kája.

 

Kenny a Já u moře

Sveti Stefan - Montenegro

Vzali jsme to šmahem přes Rakousko a Slovinsko, kde jsme přespali u benzínky. Vzhledem k tomu, že jsme jeli dodávkou Volkswagenem Multivanem, tak jsme si mohli dovolit přespávat kdekoliv :) Ráno jsme pokračovali dál přes Chorvatsko (mimochodem Chorvaté jsou tak drzí, že vybírají 4 kuny za TOIku - nehoráznost), přejeli jsme miničást Bosny a Hercegoviny a dále do Černé Hory.

&vila Ardi

  První zastávka a noc v Černé Hoře proběhla v oblasti Jaz ve stejnojmenném pseudo kempu :), ve kterém nefungovalo nic ani sociální zařízení, ale vzhledem k tomu, že tam byl stín, klid, krásná pláž a restaurace hotelu Poseidon (panička s Keníkem jej navštívili v roce 2006), kde člověk mohl použít záchod, rozhodli jsme se tam jednou přenocovat :) Ráno jsme si udělali procházku po pláži Jaz, byli jsme tam jen my a sluníčko :) Dopoledne jsme se vydali na jih Montenegra se zastávkou u ostrůvku Sveti Stefan do městečka Ulcinj, kde jsme se ubytovali na zahradě vily Ardi, kde panička s Keníkem už jednou bydlela :) Přivítání ve vile Ardi bylo více jak přátelské, protože majitel paničku i Keníka poznal a byl rád, že jsme tam znovu zabloudili :) Kempovali jsme sice na zahradě vily, ale k dispozici jsme měli pokoj se sociálním zařízením, na zahradě byla k dispozici přípojka elektřiny a zahradní hadice (s tou byla mimochodem VELKÁ legrace :)) Cena na den za popsané služby pro dvě osoby, dva psy a auto byla více než přátelská 11 EU.

V Černé Hoře jsme se zdrželi 2 dny a čas jsme trávili na Veliké Plaži - jemný písek, moře cca 22 °C, počasí teplé slunečné a hlavně jsme tam byli téměř sami, takže jsme byli na volno a řádili jsme až do úmoru :) Večír jsme grilovali a já si hrála s Lízou, to byla fenečka majitele vily, podobná vzrůstem i vizáží malému jezevčíkovi. Byla v radostném očekávání, tak jsem to samozřejmě nesměla přehánět :)

Černá Hora - Ulcinj

Jelikož měla termín zrovna ve dnech našeho pobytu, těšili jsme se na štěňátka, ale bohužel jsme odjeli dříve, než Líza stihla porodit. Snad vše proběhlo bez problému a Líza je svědomitou maminkou a štěňátkům se dobře daří :) V Ulcinji jsme se zdrželi dva dny a dopoledne po vydatné snídani jsme se vydali pokořit další kilometry :).

  Střihli jsme si to přes Albánii. Viděli jsme hlavní město Tiranu a přístavní město Durrës, kam je možné se dostat také lodí z Itálie :) Neuvěřitelné rozdíly ve finančních poměrech místních obyvatel jsou patrné v obou těchto městech. V jedné chvíli míjíte místního na polorozpadlém kole s obrovským nosičem plným sběru a z druhé strany Vás předjíždí také místní ovšem v novém Mercedesu, jehož pořizovací cena pod dva miliony korun určitě nebyla.
  Potom projedete hlavní ulicí, kde na pravé straně se místní obyvatelé snaží zpeněžit všechno možné ve stáncích před svými domovy (paneláky ve velmi zchátralém stavu) a na druhé straně stojí luxusní honosné vily se zaparkovanými fáry - neuvěřitelný zážitek :)

Albánie

V Durrësu jsme si skočili na rychlou koupačku. Počasí nám opět přálo a Jaderské moře bylo teplé a pláž s jemným pískem :) Ještě mokří jsme naskákali do autíčka a jeli jsme dál cestou necestou napříč Albánií. Chtěli jsme jet po nově zbudované albánské dálnici, ale bohužel panička zapnula navigaci s p. Liškou a byli jsme v háji :) Pan Liška nás vůbec nevedl dálnicí po pobřeží, nýbrž vnitrozemím po silnicích, které ani z rychlíku neviděly asfalt a nedalo se po nich jet větší rychlostí jak 30 km/h. No, pan Liška se doma musel smát až se za břicho popadal, protože, jak my jsme byli vykodrcaní, to si nikdo neumíte představit :)

Albánie

Je ale pravdou, že máme z vnitrozemí zajímavé zážitky. Například jsme vjeli do jedné z pidivesniček a najednou uprostřed silnice kde se vzal, tu se vzal chlapík bez nohou a chtěl si děsně povídat :) Dalším poznatkem z návštěvy albánského vnitrozemí je ropné bohatství. Ropné věže na každém rohu a samozřejmě s tím ruku v ruce čerpací stanice. Přišlo nám hodně vtipné, když jedete přírodou, široko daleko nikde nic a šup benzínka a o 50 metrů dál druhá a o dalších 30 metrů dál třetí, no a tohle je Albánie :) Jinak, co se týká bezpečnosti a kriminality, je tahle země naprosto bezpečná ve dne a jak jsme měli šanci zjistit, i v noci :)

Řecko - Adriana u moře

  Chvilku po desáté hodině jsme dorazili do Řecka - mezinárodního přístavu Igoumeníta, který jsme si samozřejmě vyfotili a pomalu jsme začali hledat místečko k přenocování. Dojeli jsme až do městečka Parga a ubytovali jsme se již téměř padlí únavou v kempu Parga, který narozdíl od černohorského fungoval na 100%. Čisté sociální zařízení, teplá voda po celý den, rozvedená elektřina po kmenech vzrostlých stromů (myslím, že to byli olivovníky) a blahodárný klid :) Vyspali jsme se tedy do růžova a po snídani vyrazili na malou písčitooblázkovou pláž vzdálenou cca 400 metrů příjemnou cestou. Vzhledem k tomu, že pláž byla opravdu maličká, byla zde hlava na hlavě, i přesto že bylo před sezónou.

Párkrát jsme se tedy okoupli tentokrát už v Jónském moři, panička si dala pizzošku k obědu a vzhledem k tomu, že už na nás začínalo být velké horko, sbalili jsme fidlátka a hurá zpátky do kempu, kde bylo pod stromy o poznání příjemněji :)

Řecko - noční přístav

Cena na noc (déle jsme se ani nezdrželi :)) pro 2 osoby, 2 psy a dodávku včetně přípojky elektřiny cca 20 EU (nepamatuji si přesně). Jediné, co se nám nelíbilo na tomto kempu, bylo neskutečné množství komárů, s čímž se toho ale moc dělat nedá, všichni jsme byli děsně pokousaní :( ......... pokračování cesty - Zde

                                                                         

Článek převzat ze stránek - Kenny Adriana se svolením autorky Moniky Baranové

Další fotografie - Zde

ADRIANA

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat