pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Psí telepatie? Tisk E-mail

Psí příběhy

 

   Před dvanácti lety si můj děda (zkušený kynolog) pořídil staršího Irského setra, jménem Dasty. Tento pes byl velmi pěkný, ale bohužel částečně zkažený, protože jeho původní majitel na psa této velikosti neměl jak zkušenosti, tak ani čas. Velký lovecký pes potřeboval výcvik a dlouhé procházky a ne výběh na balkoně panelového bytu.

Setr - ilustr. foto

   Děda udělal s tímto psem dost práce, ale čas od času se stalo, že jeho temperament a hárající feny v okolí ho nenechaly v klidu a on se na pár hodin zaběhl. To se stalo i v den, kdy se Dasty ztratil. Děda měl naplánovanou vycházku s Dastym, ale bohužel od slíbené vycházky byli oba dva vyrušeni a děda musel na krátký čas odjet. Po svém návratu zjistil, že Dasty utekl. Pomáhali jsme dědovi Dastyho hledat kde se dalo a ani vyhlašování v místním rozhlase jak u nás, tak i v okolních vesnicích nepřineslo žádnou odezvu. Nikdo netušil, že Dasty přeplaval nedalekou řeku Moravu a zaběhl se do přilehlého lesa. Dědu ztráta kamaráda velmi trápila a nechtěl ve své samotě zůstat bez čtyřnohého přítele a tak se jednoho dne doma objevilo malinké štěňátko dlouhosrstého jezevčíka. Jak děda říkal, pro Peťulku…(pro našeho syna).
Bohužel děda nás během několika měsíců navždy opustil. Za necelý rok po jeho smrti k nám přiběhli lidé, že v jedné části města běhá náš pes.  Nikdo tomu nechtěl věřit, ale byl to opravdu náš Dasty. Kde asi byl celý rok?
   Podstatná část rodiny měla výhrady i k jezevčíkovi, kterého jsme si nechali ( děda si ho pořídil jako náhradu za Dastyho ) a nechat si k němu velkého psa,  nepřicházelo vůbec v úvahu. Seděli jsme naproti sobě a přemýšleli co s Dastym uděláme. Asi přišla na řadu psí telepatie, protože jsem dostala nápad zavolat bývalému kolegovi z práce, kterého jsem již delší dobu neviděla. Proč, to jsem nevěděla. Byl docela potěšený, že mu volám, ale moje otázka mu vyrazila dech. Ptala jsem se ho, jestli nechce psa. „Co, já si mám vzít psa? Na panelák?“ Říkala jsem mu, že vím, kde bydlí a jaký má vztah k psům, ale že vím, že mu mám zavolat. Dost těžko se mi to popisovalo. V další větě mi ale řekl, že jejich známí před rokem našli loveckého psa (setra) a ten se jim před dvěma dny ztratil. Není to on? Slovo dalo slovo a na druhý den jsme jim Dastyho jeli ukázat. Byl to jejich ztracený setr. Hlavně jejich syn měl velkou radost, že se jim Dasty vrátil.

                                                                             M.N.

Máte taky zajímavý příběh se života se psy? Napiště nám ho. Rádi ho zveřejníme.

 
< Předch.

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat