pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jak jsme vyhráli boj s chlupy Tisk E-mail

Reklamní články

Petgoodies.cz – krmiva a chovatelské potřeby pro psy a kočky

 

 

Ten příběh dozajista znáte. Petřík už jako ani ne roční klouček miloval psy. První, co se naučil, nebylo ani táta ani máma, ale „haf“ a „brrrrr“, což bylo psí vrčení, před kterým se museli všichni schovávat. Postupně dětská láska rostla a začal žadonit, prosit, škemrat. Prostě chtěl vlastního pejska. A my si s manželem řekli, proč ne.

 

    Do paneláku jsme nevybrali žádnou velkou potvoru, ale kamarádského westíka. Syn byl nadšený a my s ním. Až na pár drobností, které si člověk před pořízením pejska prostě neuvědomí. Mezi nimi byl i boj s chlupy. Nevím, kde se pořád braly, ale byly všude. Na pohovce, na kobercích, v koupelně, v kuchyni, na oblečení a pro mě snad nejvíc nepochopitelně, našla jsem je i v čerstvě vypraném prádle.
    Chvíli jsme to přecházeli jen tak. Dodnes si pamatuju rozhovor, který začal můj muž slovy: „Tys kartáčovala Charlieho mým hřebenem?“ Ten jsme ještě ustáli. I když ale ani manžel ani já nejsme žádní pedanti na čistotu, byli jsme víc a víc nešťastní a občas jsme neměli daleko k tomu se poštěkat.
    Vysávali jsme, zametali, vyprašovali koberce a dvakrát jsme si pozvali i profesionální firmu, která nám měla podlahy vyčistit. Sebepocitvější úklid ale nevydržel víc jak dva dny. A tak jsem sedla k internetu. Prošla pár diskuzí, návodů, četla rady... A věděla jsem moc dobře, co hledám. Způsob, jak udržet naši domácnost a hlavně podlahy bez chlupů víc jak den.
    Přípravky proti padání chlupů jsem zahodila rovnou. Sami se maximálně vyhýbáme konzumované chemii, přece ji nebudeme ládovat do Charlieho. Na řadu tedy přišly úklidové finesy. Všechny se shodovaly v jednom – jestli váš miláček hodně pouští chlupy, musíte hodně uklízet. Z představy každodenního luxování se mi udělalo mdlo. Pak ale přišla spása v podobě manželovy maminky. Nezačala nám uklízet. Na internetu na ni ale bafla informace o robotických vysavačích. „Uklízejí klidně denně,“ volala mi do telefonu celá nadšená, „nepotřebuješ se starat o nic. Jen jednou za čas vyměníš sáček.“ Skočila jsem k internetu a našla naši záchranu. Robotické vysavače, které vysávají podle toho, jak je naprogramujete, mají detekci špíny a dokážou vyjet, je-li potřeba. Některé se umí dokonce samy vysypat a hlavně existují specializované modely přímo na zvířecí chlupy.

   K westíkovi nám tak domů přibyl další mazel. Říkáme mu Tonda. Je v neustálé permanenci a i když samozřejmě nedosáhne všude, 80 procent našeho trablu vyřešil. Nezůstává po něm ani chloupek. Umí se orientovat v prostoru. Nejdřív smýčil denně, dnes stačí, aby vyjel jednou za dva tři dny – bereme to jako důkaz, že trojstupňový systém úklidu, který chválí tolik lidí, opravdu funguje.
A navíc je s ním legrace. Když se totiž potká s naším Charliem, je to jako střet dvou kultur z podivného sci-fi filmu. Tonda byla jednoduše naše nejlepší investice za hodně dlouhou dobu.

 


 
Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat