pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Zkoušky vloh - Orina vzpomíná Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

   Dneska je u nás docela podmračené a já jsem si zavzpomínala na jaro, kdy jsem dělala zkoušky vloh. To ráno bylo chladno, ale protože sluníčko vykukovalo nad blízkými kopci, bylo nadmíru jasné, že přes den bude pořádné horko. Páníček mě posadil do auta a už jsme jeli do Hluku, kde měli zkoušky probíhat. V autě bylo pořádně plno, protože kromě páníčka mě doprovázel i můj dvounohý kamarád Peťa a taky páníčka a další dvě dvounohé kamarádky.

Orina z Ostrožských jezer

Páníčka se ale s holkama zdržela jen na zahájení a rozlosování. To bylo něco. Samozřejmě jsem tam byla já, pak ještě další malí jezevčíci a pak ohaři, ale na ty jsem se musela dívat pořádně vysoko. A tady se ukázalo, jak je důležité přijít na zkoušky včas. Jeden majitel ohařů se zdržel a proto místo něho vzali náhradníka a když dorazil se svými dvěma ohaři, bylo volné už jen jedno místo. Musel se rozhodnout, kterého si na zkoušky vezme.

Výmarský ohař

Haf, jeho slova nemůžou moje psí ouška prezentovat (moji páníčci často vzpomínají na zkoušky mojí maminky, kdy se jim po cestě pokazilo auto a taky málem přišli pozdě). Po rozlosování a určení rozhodčích se moje pánička rozloučila a pokračovala s holkama do dalšího města. Abych vše vysvětlila. Adélka (tak se jmenuje malá kamarádka) chodí do juda a právě ten den měla svoje první závody. Jak jsem pak zjistila, skončila na vynikajícím 2 místě. Ale už se vracím zpět ke zkouškám. Vyšli jsme na pole a postupně jsme začali plnit disciplíny podle pokynů rozhodčích. Byla to docela hračka, vyštěkat zajíce, slídit po poli, pak si dát dobrý pozor na výstřel …

Snad nejlepší disciplína byla najít schovaného páníčka. Ze snahy se rychle dostat k páníčkovi jsem měla malé nedorozumnění s rozhodčím a tak se stalo, že jsem ho našla i s vodítkem na krku. Z radosti, že jsem ho našla dostal velkou, sladkou pusu. Pak jsem musela ukázat, jestli umím chodit na řemeni při noze. Každý přece musel vidět, že umím chodit. V tom strašném horku se mi už začínaly plantat nožičky a taky strašně bolet. Už jsem byla ráda, že jdeme nazpět k myslivecké chatě.
Jaké bylo moje překvapení, že tam pánička už čekala. Všichni si dali opékanou klobásu a mě, která se tolik snažila dali jen docela malý kousíček. Po hodně velkém čekání nastal ten slavnostní okamžik. Nejprve vyhlašovali výsledky ohařů, haf, jak jinak, vyhrál to ohař. Pak došli na malá plemena. Co to slyšeli moje malá ouška??? 1.místo získává jezevčík dlouhostrstý standardní. Dívám se kolem sebe, ale žádného jiného dlouhána tam nevidím. A to už se páníček hrne k rozhodčím a já se nestačím divit. Hurá, jsem to já.

Oslavy doma nebraly konce. Dostala jsem velice dobrou večeři a opravdu velkou pochvalu.
Haf, jak si zas na něco vzpomenu, tak Vám to hned napíšu.

Vyhlášení výsledků zkoušek-jezevčíci, teriéři
 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat