pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet na kole a zkoušky vloh Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Zdravím Vás všechny po prodlouženém víkendu.

Pro naše páníčky to byl víkend hodně akční, ale po pořádku. Koncem minulého týdne jsme postupně začaly celá smečka kýchat a protože jsem já a Freya měly jít na zkoušky,

 

 

 

Freya Amery

tak sobota začala tím, že páníčci vzali kamarádku Orinu jako kýchající vzorek z naší smečky a jeli na veterinu. Paní doktorka ji prohlédla a usoudila, že má na něco alergii a dala nám všem nějaké prášky. Po těch se nám konečně ulevilo. Jak se vrátili z veteriny, tak malý i velký páníček řekli, že si vyrazí na kole na výlet. Malý páníček si to plánoval již od rána a vymyslel si trasu dlouhou asi 50 km a tak vyrazili jen na pánskou jízdu, protože páníčkám se na tak dlouhou cestu nechtělo.

motorka na tréninku

  Nakonec to prý bylo docela dobrodružné, protože hned po prvních 10 km měl malý páníček defekt a protože měl prodřený plášť museli před další cestou shánět plášť i duši. Po opravě kola se zastavili ve Starém Městě, kde právě probíhal trénink motorek před nedělním závodem Slovácký okruh. Zde se chvilku zdrželi, podívali se na motorky a potom pokračovali směrem Velehrad, Salaš a odsud se vydali po lesní cestě směrem na Staré Hutě, kde má chalupu babička s dědou.

  Vydali se však „zkratkou“ a protože zapomněli, že je po dešti, proměnila se jejich cesta v bahnitou lázeň. Dopadli nakonec tak, že museli přenášet kola s blátem, ucpanými blatníky na zádech a nebo je tlačit lesem mezi stromy. Po nějaké chvíli však dorazili na cestu, na kterou měli naplánováno se dostat a dále se již žádné překvapení nekonalo. V pohodě dojeli až na chalupu k dědovi a babičce a na zpáteční cestě už nijak neexperimentovali a i vzhledem k tomu, že se začínalo kazit počasí a v dálce se dělala bouřka, tak jeli nejkratší cestou domů. Část cesty jeli po staré brněnské cestě a později i kousek po hlavní silnici. Po několika hodinách se unaveni, ale v pořádku dostali domů a mladý páníček si liboval, jaká to byla perfektní cesta.

V neděli se zase vydali nakupovat do Kunovic a protože je zde uzavřena cesta, tak páníčci jeli na kole a malý páníček na kolečkových bruslích. Ale pro něho jako pro hokejistu není 10 km na bruslích nic a místy mu ani páníčka na kole nestačila. Nakonec se všichni vrátili v pořádku domů i s nákupem. 
 

bouřková oblaka

 

 

 V úterý přišla řada i na nás na pejsky a já s Freyou jsme jeli s páníčkama na zkoušky vloh. Tedy vyjeli jsme z domu již v pondělí v poledne, večer jsme si trochu zaštěkaly na lišku, přespali u známých a v úterý ráno vyrazili na zkoušky vloh. Na zkoušky jela sice jen Freya, ale já byla jako doprovod i společně s mojí malou páničkou, která měla za úkol udělat pár fotek ze zkoušek. Pro mne už neměli místo a tak jsem přihlášená na zkoušky vloh až na další víkend. Páníček se nejvíc obával zkoušky slídění, stopy zvěře a hlášení na stopě zvěře.  Jako vždy si vylosoval číslo 1. ( tedy spíš na něj zbyl ) a moc nadšený z toho nebyl. Byl to ale nakonec šťastný los, protože Freya si našla ve vysoké trávě zajíce a krásně ho na jeho stopě vyštěkala, aniž by ho jen okem zahlédla. Jen si to trochu pokazila s poslušností, protože se vrátila ke koroně a páníček si ji musel zavolat a „připískat“. Při konečném vyhlašování skončila v malých plemenech třetí a páníčci měli velkou radost.

Freya na zkouškách vloh

Nakonec jsme se radostní, ale unavení z celodenního chození po poli a z dlouhé cesty dostali v pořádku domů a už plánujeme příští víkend, kdy na zkoušky půjdu já, tak mi držte palce.                                                     

        Tak Haf a ahoj Vaše Airiska 

 

Více fotografií ze zkoušek vloh si můžete prohlédnout zde 
 

Freya a Airis na zkouškách vloh

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat