pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet na Hostýnek Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina

  Ve středu 28.9.2011 na svátek sv. Václava byl velmi zvláštní den. Na svých tlapkách jsem vypočítala, že by páneček měl být v práci a děti ve škole, ale ráno nikdo nevstával jako obyčejně a všech byl plný dům.

  Za chvíli mi vysvětlili, že dneska je volno, protože má svátek sv. Václav. Venku bylo opravdu nádherně a tak se pánečci vypravili na výlet. Jeli na Hostýnek. Vysvětlili mě, že je to poutní místo a že tam určitě nikdo nebude. Chi, chi, chi, tento nápad ale mělo i několik stovek dalších lidí. Po zaparkování na velkém parkovišti, které bylo skoro plné se pomalinku vydali na zastávku autobusu. No ta byla plná a autobus měl jet až za hodinu a proto se po obhlédnutí situace, jako vždy vydali na horu za pomocí taxislužby. Taxíkem tam byli za chvilinku a již stoupali po schodech k bazilice, která je přivítala nově položenou dlažbou. Protože je stále hezky, tak zatím nikdo neocení nové

Svatý Hostýn

podlahové topení, které bazilika minulou zimu dostala.  Pánečci se po prohlídce baziliky vydali hledat první pomoc v podobě dobré teplé polévky, kterou si zakoupili v jedné místních restaurací. Prý byla velice dobrá. A já jako vždy večer dostanu suché granule…  

Ale dál… Po svačince prošli pánečci Křížovou cestou, která končí u hřbitova pod rozhlednou, nedaleko od větrné elektrárny, zamávali kroužícímu letadlu a pomalu se pěšky vydali na cestu dolů k autu. Je to asi hodinová vycházka a vede po schodech kolem vodní kaple a místa kde se nabírá Hostýnská voda a dále již jen po lesní cestě.

Cestu lesem znají již z předchozích návštěv jako své boty a proto netrvalo dlouho a již byli u prvních domků Chvalčova, který volně přechází do Bystřice pod Hostýnem a za chvilku byli u auta a vyrazili. Cestou se ještě stavili na malou prohlídku Holešovského zámku. Prošli si nádvoří zámku a zahradu a potom už zamířili k domovu. Domů všichni přijeli velmi spokojeni.

                         Tak haf, haf, haf mám Vás všechny moc ráda. Vaše Orina.


P.S.: Vyštěkám Vám, ještě že na Hostýnku budou do konce roku tři poutě.
2.10. – růžencová pouť
8. a 9.10. – dušičková pouť – zakončení poutní sezony
15.10.Hubertská mše svatá – myslivecká pouť.
.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat