pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet na Helfštýn Tisk E-mail
Orina

  Haf, haf.

Tak, pánečci zas podnikli výlet jak z klubu turistů a tak Vám vyštěkám, že tentokrát jejich cesta vedla na Helfštýn, Helfeštejn…, zkrátka na zříceninu hradu, kterou najdeme v kopcích nedaleko Lipníka nad Bečvou.

Helfštýn stojí na docela velkém kopci, ale musím podotknout, že máme na výběr. Buď se pohodlně dostaneme autem až pod hrad nebo zastavíme v Týně nad Bečvou a vyšlapeme kopec po svých packách, pardon, nohou. Pánečci vybrali cestu přes les, která není až tak dlouhá a docela rychle stoupá bez zbytečných zatáček. Jen tak podotknu, že jsem myslela, ža nás honí  medvěd, ale to funěla jen pánička. Chi, chi, ale řeknu Vám, že kondička jí jde do vrchu, protože funěla míň než minule.

hrad Helfštýn

Já se ale přenesu v duchu do historie, tak že teď již bude promlouvat duch mého prapředka. Všechny Vás vítám na Helfštýně. Hradu, který se svou velikostí řadí k jednomu z největších u nás a taky mezi sedm nedobitných hradů.

  Z hradu nás čeká nádherná vyhlídka do velkého okolí, takže majitelé i obránci hradu měli velmi dobrý rozhled. Dolní  hradba nás dobře ochrání před nebezpečím, protože její síla je místy až 10 metrů. Haf. Procházíme celým hradem a duch psího průvodce nás seznamuje s historií hradu. Páni, najednou začal neskutečný shon, všichni běhají, kontrolují, jestli je všechno zameteno, jestli v kuchyni hoří všechny kotle….  Co se děje? To sem dnes přijíždí jeden z majitelů, sám Petr Vok se svou manželkou Kateřinou….
  Na hradě jsme uviděli výstavu historických kol, vystoupali na husitskou věž s nádherným výhledem po okolí a ve sklepení si prohlídli kovářskou výstavu, která se každý rok mění. Na hradě se každoročně konají kovářské sympozia a soutěže. Mají tady bezva zázemí a taky vybavení.
  Můj prapředek nás vzal i do zaručeně pravé mincovny. Dozvěděli jsme se, jak se razili mince. Jéééé, Víte, že hradem bloudí zelená paní? Je velmi hodná a právě tady v mincovně bývá nejčastěji. Důkazem jsou zelené zdi. Kdo se ale stěny dotkne, zavře oči a v duchu řekne přání, tak se mu do roka a do dne splní. Honem jsem na zeď přitlačila pravou tlapku a myslela jsem si …… Za rok řeknu, jestli jo nebo ne.

hrad Helfštýn

Haf, prohlídka bude již u konce. Prapředek za námi mává a zve nás na další kouzelné místo v naší republice.

hrad Helfštýn

Já Vás ale zvu na výlet na Helfštýn. Pro majitele rodinných pasů dobrá zpráva – nezapomenout doma a v každém případě ukázat. Máte 50% slevu na vstupném.
                                                                              Haf a pá, pá Vaše Orina.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat