pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet do Mikulova - Svatý kopeček Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina

Haf, tak vás po delší době zdravím.

Když se podívá pánička na internet, tak mi čte zprávu: „Čechy zchladily bouřky, venku je hezky zalito a příjemný vzduch“. Hurá, konečně trochu ochlazení, ale při pohledu na teploměr vidím, že nebydlím v Čechách, ale na Moravě a předpověď se nás bohužel netýká. Ale, teplo, neteplo, mám radostnou zprávu. Naše kamarádka Meliska má nádherné tři štěňátka. Dva kluky Denis a Derick a jednu holku Domeli. Pomalu začínají běhat a brzy jich už bude všude plno.

 


Dneska ráno mě a Freyu vzala pánička do auta. Snad nás nechce nechat ostříhat. Je pravda, že máme kožíšek huňatý, ale sestřih na „hlaďáka“ by nám určitě neslušel. Ale, za malou chvilku k nám sedl i páneček a další dvounohé kamarádky a vyrazili jsme směrem k Mikulovu. Po cestě se začalo sluníčko hrát na schovku, ale při našem příjezdu do nejižnější části Moravy již svítilo opět na plno. Na parkovišti, které je přímo pod zámkem, jsme dostali napít a již vyrážíme na Svatý kopeček u Mikulova.  
 

Mikulov - Svatý kopeček


Pravda, kapli sv. Štěpána jsme viděli již z velké dálky a z parkoviště byla ještě blíž, ale ta výška. To snad pánička nemyslí vážně. Vždyť na vrcholu bude stačit jen povyskočit a budu přímo u sluníčka. Uf, zkusím kulhat, kašlat a třeba mě někdo vezme na ruky. Nikdo na mé simulování nereaguje a tak i s Freyou šlapeme pěkně po svých. Jukli jsme na náměstí a k zámku, uličkou kolem Ditrichstejnské hrobky, pak doleva, doprava a už jsme byli u velkých schodů, které vedly ke stezce na Svatý kopeček. Začátek stezky na kopec vede skoro jako v tunelu. Oba dva kraje jsou lemovány stromy a keři a je zde příjemný stín. Pak se cesta mírně rozšiřuje, opouští stín stromů a vede po menších i větších kamíncích dále do kopce. Tráva, ale i okolní keře tady už začínají usychat. Letošní vedro a sucho jim moc dobře nedělá. Ale ani tato část cesty není nekonečná. Netrvá dlouho a nás vítá otevřená kaple sv. Štěpána na vrcholu kopce. My pejsci jsme nahlídli jen ode dveří, ale páníčci se podívali i dovnitř. Do konce prázdnin je zde otevřena výstava, která nás informuje o poutních místech brněnské diecéze. Na vrcholku jsme si odpočinuli, vyfotili se a pomalu jsme se vydali na cestu zpět.  
 

Kolonáda - Orina a Freya


Na parkovišti nás čekalo pěkně vyhřáté auto. Při cestě zpět jsme si připadali jako v dalekém Řecku, protože jsme nad Valticemi ještě navštívili vyhlídku Kolonáda a v lese nedaleko Lednice zámeček Tři grácie. Páníček říkal, že obě dvě stavby patří do Lednicko-Valtického areálu, tak jako například Janův hrad a Minaret, kde se byla s pánečky podívat na podzim Airiska.  
 

štěňata


Po příchodu domů, začali páníčci volat a hledat. Kdo se ztratil? V pelíšku našli jen dvě štěňátka. Jeden pejsek se vydal na malou procházku, kterou zakončil hlubokým spánkem pod nedalekou židlí.
Uf, všechno dobře dopadlo.
 
             Tak ahoj příště a my si jdeme zchladit tlapky.
 
                                                                                Pápá, Vaše Orina.  
 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat