pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet do Mikulova - Svatý kopeček Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina

Haf, tak vás po delší době zdravím.

Když se podívá pánička na internet, tak mi čte zprávu: „Čechy zchladily bouřky, venku je hezky zalito a příjemný vzduch“. Hurá, konečně trochu ochlazení, ale při pohledu na teploměr vidím, že nebydlím v Čechách, ale na Moravě a předpověď se nás bohužel netýká. Ale, teplo, neteplo, mám radostnou zprávu. Naše kamarádka Meliska má nádherné tři štěňátka. Dva kluky Denis a Derick a jednu holku Domeli. Pomalu začínají běhat a brzy jich už bude všude plno.

 


Dneska ráno mě a Freyu vzala pánička do auta. Snad nás nechce nechat ostříhat. Je pravda, že máme kožíšek huňatý, ale sestřih na „hlaďáka“ by nám určitě neslušel. Ale, za malou chvilku k nám sedl i páneček a další dvounohé kamarádky a vyrazili jsme směrem k Mikulovu. Po cestě se začalo sluníčko hrát na schovku, ale při našem příjezdu do nejižnější části Moravy již svítilo opět na plno. Na parkovišti, které je přímo pod zámkem, jsme dostali napít a již vyrážíme na Svatý kopeček u Mikulova.  
 

Mikulov - Svatý kopeček


Pravda, kapli sv. Štěpána jsme viděli již z velké dálky a z parkoviště byla ještě blíž, ale ta výška. To snad pánička nemyslí vážně. Vždyť na vrcholu bude stačit jen povyskočit a budu přímo u sluníčka. Uf, zkusím kulhat, kašlat a třeba mě někdo vezme na ruky. Nikdo na mé simulování nereaguje a tak i s Freyou šlapeme pěkně po svých. Jukli jsme na náměstí a k zámku, uličkou kolem Ditrichstejnské hrobky, pak doleva, doprava a už jsme byli u velkých schodů, které vedly ke stezce na Svatý kopeček. Začátek stezky na kopec vede skoro jako v tunelu. Oba dva kraje jsou lemovány stromy a keři a je zde příjemný stín. Pak se cesta mírně rozšiřuje, opouští stín stromů a vede po menších i větších kamíncích dále do kopce. Tráva, ale i okolní keře tady už začínají usychat. Letošní vedro a sucho jim moc dobře nedělá. Ale ani tato část cesty není nekonečná. Netrvá dlouho a nás vítá otevřená kaple sv. Štěpána na vrcholu kopce. My pejsci jsme nahlídli jen ode dveří, ale páníčci se podívali i dovnitř. Do konce prázdnin je zde otevřena výstava, která nás informuje o poutních místech brněnské diecéze. Na vrcholku jsme si odpočinuli, vyfotili se a pomalu jsme se vydali na cestu zpět.  
 

Kolonáda - Orina a Freya


Na parkovišti nás čekalo pěkně vyhřáté auto. Při cestě zpět jsme si připadali jako v dalekém Řecku, protože jsme nad Valticemi ještě navštívili vyhlídku Kolonáda a v lese nedaleko Lednice zámeček Tři grácie. Páníček říkal, že obě dvě stavby patří do Lednicko-Valtického areálu, tak jako například Janův hrad a Minaret, kde se byla s pánečky podívat na podzim Airiska.  
 

štěňata


Po příchodu domů, začali páníčci volat a hledat. Kdo se ztratil? V pelíšku našli jen dvě štěňátka. Jeden pejsek se vydal na malou procházku, kterou zakončil hlubokým spánkem pod nedalekou židlí.
Uf, všechno dobře dopadlo.
 
             Tak ahoj příště a my si jdeme zchladit tlapky.
 
                                                                                Pápá, Vaše Orina.  
 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat