pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet do Lednicko-Valtického areálu Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Airis

  Haf, tak
Vám štěknu, že jsem úplně zapomněla Vám popřát do Nového roku. Ale jak je to možné? To bude asi tím, že jsou dny, teda to, co je světlo, tak strašně krátké. Sotva vylezu z pelíšku, protáhnu se, už je odpoledne a páničci jsou doma. Pak se chvilku pomazlím a zas jdu do hajan. Hold, dny jsou strašně krátké.

Musím Vám vyštěkat jednu novinku. Moje kamarádka Orinka mě pošeptala do ouška, že by měla mít štěňátka. Už se mooooc těším. Konečně budu moct někoho tahat za uši, různě zlobit a otravovat. A taky jsem se dozvěděla, že bych na výstavě v Brně měla potkat svoji sestřičku. Tak jsem zvědavá, jak se budeme líbit panu rozhodčímu. Snad nedostanou páničci chřipku a pojedeme tam.

  Tak a teď vám vyštěkám, že těsně před tím nádherným ohňostrojem, který byl na konci roku jsme byli na výletě. Sedli jsme do autíčka a vyrazili směrem k LVA. LVA? To mě chtějí dát lvovi? Kdepak, jeli jsme se podívat do Lednicko-Valtického areálu. Pánička říkala, že na jaře to bude ještě krásnější a že se tam opět vypravíme. Vynechali jsme zámek v Lednici i ve Valticích, protože jsme se tentokrát chtěli podívat i na jiné stavby, které tady jsou. Z Břeclavi jsme jeli směrem na Valtice, ale nedrazili jsme až tam. Najednou páníček zastavil na kraji lesa a my jsme se šli podívat na Rendez-vous. Je to čtyřpatrový lovecký zámeček. Připadala jsem si jak trpaslík (?? Aha tak je to dobře, přece jsem jezevčík trpasličí ) a hlavu jsem si málem ukroutila. Protože na tomto místě se zahajovaly skvostné hony, tak jsem v duchu viděla pana hrabětem, vznešené dámy, hlavního lovčího i psí pomocníky, jak se chystají na lov. Poslední troubení a už se vychází.. pronikavý hvízdot mě ale vrací do reality.

zámeček Rendez-vous

 

Kaple sv. Huberta

 Už pojedeme dál nebo se projdeme po lese. Třeba někde narazíme na lovce… Páníček říká, že se jdeme ještě projít. Prý vycházka tak na pět minut. Pánička byla po 15 minutách zvědavá, podle kterého plotku to páníček počítal. Ale netrvalo dlouho a my jsme našli to, co jsme hledali. Uprostřed lesa je nádherná kaple sv. Huberta. Sv. Hubert je patronem myslivosti a podle legendy to byl náruživý lovec. Možná, že měl mého prapředka.

 Pokud se sem budete chtít podívat, tak od Rendez-vous vychází červená turistická značka. Z lesní cesty vedoucí k Rendezvous se odbočí vpravo směrem k sv. Hubertu. Odbočka je docela dobře značena. Po návratu od sv. Huberta jsme pokračovali dál na Valtice.


Jak jsem už štěkla, tak zámek jsme vynechali a Valticemi jsme jen projeli, když v tom páníček uprostřed vinohradů odbočil do leva na parkoviště. Hm, co nám tady asi  chce ukázat. Že by zimní vinohrad? Ne, už to mám. Nádherný výhled na Valtice a daleké okolí. Ale páneček jde po cestě a říká nám, že už tam hned budeme. Kde? No přece u Kolonády na Reistně ( další stavby Lednicko-valtického areálu ), která je na kopci nad Valticemi a je velmi podobná na zámeček odkud jsme přijeli. V létě jsou obě dvě stavby otevřeny a my je můžeme navštívit. Od Kolonády je nádherný výhled a musí být ještě krásnější z její vyhlídkové terasy. Mám slíbeno, že se sem zajedeme podívat ještě na jaře.  
 

 Kolonáda 
 
  Tak moji milí. Naše cesta se dobře skončila a my jsme domů přijeli se sněhovýma vločkama. Jak budu vědět další novinky, tak Vás zas pozdravím.
                                                                                      Vaše Airiska.  

 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat