pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet do Čech Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina z Ostrožských jezer

  Haf,
tak mám chuť recitovat básničky a Vám štěknout, že se s páníčkama vůbec nebavím. Byl pozdní večer, první máj…. a já jsem byla doma úplně sama. Páníčci si sbalili moji maminku a ujeli s ní na výlet do světa. Doma nenechali ani svoje děti a brouzdali s nimi po České zemi.
Je pravda, že to všechno vím jen z vyprávění, ale i tak Vám to štěknu.

  Prozradám Vám, že je docela dobře možné, že se mě na začátku prázdnin narodí bratříčci a sestřičky. Moje maminka měla totiž 1. května svatbu. A mě si nevzali ani jako družičku, a že bych byla pěkná družička, o tom vůbec nepochybuji. Navíc, si udělali velký výlet.

  V pátek dopoledne se vypravili do Kutné Hory. Kutnou Horu znám jen z písničky: Já jsem z Kutné Hory, z Kutné Hory koudelníkův syn…. To si štěkám, co chvíli. Ale vraťme se k jejich výletu. V Kutné Hoře se páníček s dětmi stali úplnými horníky. Byli na prohlídce stříbrného dolu, kde všichni návštěvníci na sebe dostali hornický oděv, perkytli a šli dělat permoníčky. Musela to být nádhera. Moje maminka zatím čekala s páničkou venku.

Permoníci

Protože jim byla dlouhá chvíle, tak se šli trošičku rozhlédnout po městě.

chrám sv. Barbory v Kutné Hoře

 Hned se dostali na cestu, která je dovedla ke chrámu sv. Barbory. Kromě toho, že je to památka UNESCA, tak je od chrámu nádherný výhled na Kutnou Horu. Po prohlídce dolu a okolí chrámu sv. Barbory přejeli autem k nedaleké Kostnici. Podle názvu, bych si představila velkou fůru kostí. Podle vyprávění Adélky tam kosti opravdu jsou. Je jich tam prý velká spousta, protože Adélka tam moc naříkala, že se jí tam vůbec nelíbí… Ale kdoví, proč se jí tam nelíbilo, protože venku hodně hřmělo a ona se bojí bouřky…

  Z Kutné Hory jeli na svatbu a protože moje maminka je věrná, tak jeli za mým tatínkem Kerrykem. Taky bych ho chtěla vidět, ale nevzali mě. Na druhý den po cestě domů se stavili na Humprechtovi. Skoro jsem si na tom slově vylámala svůj růžový jazýček. Lovecký zámeček Humprecht je na samém kraji Českého ráje. Pánička byla hodně mrzutá, protože říkala, že jak tak došli k zámečku, tak viděli, že hned půjde výprava. Zakoupili tedy rychle vstupenky pro pánička a děti a moje maminka s páničkou zase čekali venku. Po delší době si pánička šla přečíst cedulku na dveřích a úplně se jí udělalo špatně. Na cedulce si totiž přečetla, že na zámečku rádi uvítají zvířátka, ale jen že se celou dobu musejí nést na rukách.
  Domů se vrátili až za úplné tmy, už jsem je ani nečekala. Dělala jsem, že se s nimi nebavím, ale jsem ráda, že už jsou doma.
Haf  to jsem se teda rozštěkala. Jdu se podívat, jestli někdo něco nepotřebuje…
                                                                                     Haf Vaše Orina.

Lovecký zámeček Humprecht

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat