pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Výlet do Adršpachu - Perka vzpomíná Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Airis

  Haf, venku poletuje bílý sníh, fouká vítr a mě se nechce z teplého pelíšku vylézat. Ani moje kamarádky nechtějí na dvůr na delší dobu než je nutné. Proto je to ideální čas na vyprávění. Ne pohádek, ale vzpomínek z cest mých starších kamarádek. Naši pánečci nás totiž berou střídavě na výlety. A tyto výlety si my pejsci mezi sebou sdělujeme našim hafkacím jazykem. Tak se pohodlně opřete a pozorně poslouchejte.

Naše nejstarší pamětnice Perka si vzala slovo a vypráví nám o velkém výletu. Jaké to bylo, když se pánečci s nimi všemi vydali na dovolenou do Adršpašského skalního města a Teplických skal. Pánička dodnes říká, že nedokáže pochopit, jak se všichni dokázali poskládat do obyčejné škody 105. Teda dva pánečci, tři děti, babička na hlídání, dva stany, kočárek, oblečení a 4 pejsci.
 

 Adršpašské skalní město 
 

  Vyjeli jsme pozdě odpoledne s výhledem na nocování ve velkém autokempu u rybníka Rozkoš. Po příjezdu do kempu, ale pánička zjistila, že kemp je dobrý tak pro teneagery, ale ne pro malé děti a smečku pejsků. Proto jsme z kempu hned vycouvali a vydali se hledat další kemp, který se zde měl podle mapy vyskytovat. Dlouho jsme hledali, až jsme nakonec narazili na louku s TOI budkou a různě rozesetými stany. Tady tedy za světel baterky rychle rozkládáme dva stany a uléháme k zaslouženému odpočinku. Ráno se probouzíme na břehu rybníku s malým lesíčkem, který všem sloužil k ranní procházce... Po zaplacení noclehu, který nás tehdy vyšel asi na 50,- za všechny, jsme se vydali směrem k Náchodu, kde pánečci nakoupili a odtud jsme již konečně zamířili do Adršpašských a Teplických skal. Adršpašské skály šla i naše nejmenší slečna po svých a místy jsme si připadali jako malí trpaslíci, například na Sloním náměstí, kde velké skalní bloky mají podobu sloního stáda.

skála Starosta a starostka

 

skála Milenci

  V první části cesty jsem obdivovala průzračný potůček, který jsem měla téměř pod čenichem a který se vinul Adršpašským skalním městem hned vedle chodníčku. Všechno jsme viděli i vodopád. Jediné co zůstalo našim očím skryté bylo umělé jezírko a lodičky, které po něm jezdí samozřejmě s patřičným komentářem převozníků. Tam pejsci nesmějí a proto nastoupila babička a hlídala nás, zatímco pánečci a děti šli na lodičky.

 Cesta lodičkou po jezírku rychle uběhla a my jsme se vydali na další cestu. V této části skal naši pánečci zatím nebyli a již brzy jsme měli narazit na žebříky překonávající výškové rozdíly. Jak je jenom přejdeme, když naše tlapky jsou malé a ta díra pod žebříkem je věší než bernardýn. Vše se ale vyřešilo. Pánička měla pod jednou rukou naši nejmenší kamarádku, pod druhou psa, páneček měl pod každou rukou psa,  babička taky nesla jednoho psa a náš malý kamarád držel svou mladší sestřičku a šli pomalu spolu pod dohledem rodičů. Pohled to musel být "nádherný", ale prošli jsme tak celý okruh Adršpašských skal a postupně viděli např. Starostu se Starostkou a taky nejvyšší skalní útvar Adršpachu, skálu zvanou Milenci, která je vysoká 103 metrů. To už jsme ale byli pomalu na konci skalního města a kousek za Myší dírou jsme se zanedlouho dostali až k místu kde jsme vcházeli do skal. Pánečci ještě ale zamířili k malému okruhu, který vede kolem jezírka v zatopeném lomu. Voda je zde nádherně čistá a já jsem snila o tom, že jsem princezna a čekám na svoje vysvobození. Tak jako to bylo v pohádce Třetí princ, která se zde točila.


Den to byl náročný a již se pomalu chýlil ke konci a tak jsme zaparkovali v kempu, který jsme potkali cestou. Na druhý den jsme měli naplánovaný výlet do Teplických skal.  
 

 Adrspach - jezero 
 

Je pravda, že jsme mohli navštívit obojí skály v jeden den, ale na nás pejsky a i v té době na naše malé kamarády by to bylo už moc.
Ale o tom prý nám poví až příště.
                                                   Tak Haf a ahoj Vaše Orina 

 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat