pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Velikonoční pozdrav Tisk E-mail
Freya Amery

  Tak Vás všechny zdravím.

Dneska jsem tu zas, já Freya. Mám veliký strach. Ne ani tak z bouřky, která zuří za okny, protože já jsem už v suchu domova, ale o pánečky. Mám strach, že se dali k turistům a mě budou brát na jejich „vycházečky“.

Včera na Velikonoční neděli jsme se byli podívat na Luhačovické přehradě. Nechápu, proč všichni stáli na hrázi přehrady a nechápavě a s foťáky v rukou fotili velké pískoviště s bagry, autíčky a buldozéry nejspíš na dálkové ovládání. Pánečci mě sice vysvětlovali, že přehrada se čistí od nánosu bahna a ty malinkaté autíčka jsou ve skutečnosti velké auta, které odváží bahno pryč…. Ale já vím své. Byli jsme na dětském pískovišti, ale tuze velkém, protože než jsme ho obešli, tak mě tlapky bolely ažaž. A to teprve před námi bylo velikonoční pondělí. Od Oriny vím, že je zvykem chodit na šlahačku a že jako holka asi nejspíš taky trochu dostanu na zadek, abych neoprašivěla. No snad to nebude bolet….

Luhačovická přehrada

Šlahačka byla ráno, a hned po poledni vyrážíme s pánečkama na výlet. Odtud říkám, že je zle, jestli se pánečci nedali k turistům. Dva výšlapy za dva dny, to je moc i na obyčejného člověka a ne na tak malého jezevčíka.

  Jeli jsme se podívat na horu Sv. Klimenta v Buchlovských kopcích. Tedy správně řečeno na Klimentka. Tak se tady tomu říká. Po cestě lesem do kopce jsem zapojila svou představivost a vydala jsem se znovu do minulosti. Jdu tmavým, hlubokým lesem, bedlivě sledovaná možná medvědy, vlky a strážci lesů. Prodírám se k hradišti Klimentek. Tady stojí dřevěné baráčky obehnané kůlovou hradbou a mě volá hlas zvonů k modlitbě. K lidem přistupuje sv. Metoděj a tuze krásně vypráví. Je nás tady opravdu mnoho. Nikdo ani nedutá a bedlivě poslouchá. Nakonec nám svatý Metoděj i se svými žáky ukazuje „obrázky“ a učí nás číst hlaholici. „Hlaholice“ co to jenom je? Z mého vidění mě vyrušilo supění a sténání. Uf? Divočák? Ne, ne … to jen pánička funí do toho strašného kopce. Chi, chi… chybí jí kondička. No, jo. Třeba se časem zlepší. Ještě dvě, tři takové vycházky a pak ten kopec vyběhne jako srnka.

Klimentek - Pozůstatky základů kostela sv. Klimenta

Moje citlivá ouška kromě funění slyší i něco jiného. Za chvilku jsem zjistila co. Na kopci vedle kapličky je zavěšena železná zvonkohra a každý si na ni může zahrát a potřebuje jen obyčejný klacík do ruky. Na Klimentku nacházíme kromě zvonkohry i malou dřevěnou kapličku sv. Klimenta a základy starého kostela z dob Cyrila a Metoděje. Tedy pro mne nic moc zajímavého, ale pánečkům se zde moc líbilo.

Klimentek - Pozůstatky základů kostela sv. Klimenta

Nedaleko je malé rozcestí, odkud se můžeme dostat k nedaleké chatě Radost ( směrem na Osvětimany ), ke Kazatelně nebo na parkoviště u zříceniny hradu Cimburk. My jsme se nazpět vydali po „žluté“ a po malém obcházení přes les ( hold včerejší bouře zanechala cestu trochu hůře schůdnou ) jsme se vrátili zpět k autu.  Za chvilku jsme doma a já si mohu konečně odpočinout na pohovce u televize.

                                                                                Pá, pá Vaše Freya a závidící Orina.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat