pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pouť na Klimentek Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Haf, dneska mě můj prapředek neprovázel po hradech, ale zavedl mne na místo, které hrálo v historii křesťanství svou velkou roli. V neděli 12.6.2011 se na Klimentku ( na hoře sv. Klimenta u Osvětiman ) konala pouť.

 

Orina z Ostrožských jezer

Přečtěte si, co mi o Klimentku můj prapředek vyštěkal: Na hoře v buchlovských kopcích stávalo hradiště. Nebylo velké, lidé tu pracovali v lesích, možná pálili dřevěné dříví a vesele se bavili s kupci, kteří přicházeli po obchodní cestě. Právě na hradišti měli i své místo k odpočinku před dlouhou cestou k Brnu. Jednou ale kupce doprovázela zvláštní výprava. Právě tady se zastavili solunští bratři Cyril a Metoděj. Odtud vycházeli na blízkou kazatelnu a zvěstovali lidem poselství, kterému moravané rozuměli. V centru hradiště byl postaven malý kostelík, jehož základy vidíme i dnes, později zde vznikl dokonce i augustiánský klášter. Po klášteru, který zanikl snad za husitských válek ani po hradišti dnes není na hoře ani památky. Lidé, ale nikdy na Klientek nezapomněli a celá staletí sem chodili a modlili se jak ke sv. Klimentovi, tak i k našim věrozvěstům.

Pouť na Klimentek

Tady mě moje vidina opouští a já se vracím do současnosti. Na kopci nás skutečně čekají základy kostelíka s kamenným oltářem, dřevěná kaple, která byla postavena v r. 1964 a zvonice sv. Gorazda. Tuto neděli 12.6. na Seslání Ducha svatého se zde konala hlavní pouť. Cesta na Klimentek je lesem a jak už to tak bývá, je až na samém vrcholu kopce.

Pouť na Klimentek

Ale bylo hezké počasí a spolu s námi se zde sešlo asi dalších 300 lidí. Mě nejvíc zaujala pohádka, kterou kněz vyprávěl malým dětem. Haf. Můžete ji taky přečíst svým potomkům.:
Byl jeden dům, který byl obklopený nádhernou rozkvetlou zahradou. V domě bydlela holčička Anička. Anička měla nádhernou zahradu moc ráda a trávila v ní mnoho času. Byla šťastná. Když jí bylo 15 let, najednou se zjevil kouzelník a pravil udivené Aničce.: „Mám moc ti splnit jedno přání. Můžeš si sama vybrat. Chceš být nejkrásnější na světě? Chceš mít velké bohatství? Chceš slavu?...“ Anička se zamyslela a po chvíli kouzelníku odpověděla: „ Ne, nechci nic. Jsem spokojená a šťastná, že bydlím v nádherné zahradě.  Chci celý svůj život prožít v této nádheře.“ Kouzelník vypadal moc překvapeně a sklesle kývl hlavou. Anička žila dál spokojeně v zahradě, postupně se s ní stala nejkrásnější dívka v kraji. Chodili za ní nápadníci, ale Anička je vždy odmítla. Jednou, když byla v zahradě, tak uviděla nádherného mládence. A jak už to bývá, ihned se do něho zamilovala. Představil se jí, že je Hans, princ ze vzdálené země a chce si

jí vzít za ženu. Anička byla v rozpacích, nebyla si jistá, jestli dovede žít bez své zahrady. Nakonec ale svolila. S těžkým srdcem opouštěla nádhernou zahradu a stěhovala se do cizí země. Šli dlouho, cesta vedla přes hory a louky. Když Anička uviděla nádherný zámek svého manžela, tak byla velmi smutná. Zámek byl překrásný, ale kolem zámku byl pouze písek a žádné stromy ani květiny. Anička proplakala celou noc. Ráno za ní přiběhl Hans celý radostný. „Aničko, pojď se hned podívat.“ Anička vyhlédla z okna a uviděla, že kolem celého zámku je její nádherná zahrada. Chudák kouzelník. Celou noc plnil Aniččino přání. Anička rozdávala všem lidem kolem sebe radost a klid. A co z toho plyne pro nás? Zkusme pro začátek aspoň jednou denně udělat někomu radost. Usmát se a pohladit druhého, říct druhému, že jsme rádi, že ho máme. V každém takovém případě kolem nás vyroste nádherná, rozkvetlá zahrada.

Haf, taky jsem Vám ještě chtěla štěknout, že Melisčiny štěňátka oslavily 2 týdny a mají se k světu. Už se těším jak budou moci jít na zahradu a já s Freyou si s nimi budeme hrát.

Vrh Jezevčíka dlouhosrstého trpasličího-králičího

Taky mi tu ještě Freya napovídá, že Vám mám vyřídit, že Pouť na Klimentku se až do října koná každou první neděli v 15.00 hod a v červenci – 3.7.2011 by zde měl sloužit mši svatou o.arc. Jan Graubner.
                                                   Tak ahoj 

                                                                  Vaše Orina

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat