pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pouť na Klimentek Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Haf, dneska mě můj prapředek neprovázel po hradech, ale zavedl mne na místo, které hrálo v historii křesťanství svou velkou roli. V neděli 12.6.2011 se na Klimentku ( na hoře sv. Klimenta u Osvětiman ) konala pouť.

 

Orina z Ostrožských jezer

Přečtěte si, co mi o Klimentku můj prapředek vyštěkal: Na hoře v buchlovských kopcích stávalo hradiště. Nebylo velké, lidé tu pracovali v lesích, možná pálili dřevěné dříví a vesele se bavili s kupci, kteří přicházeli po obchodní cestě. Právě na hradišti měli i své místo k odpočinku před dlouhou cestou k Brnu. Jednou ale kupce doprovázela zvláštní výprava. Právě tady se zastavili solunští bratři Cyril a Metoděj. Odtud vycházeli na blízkou kazatelnu a zvěstovali lidem poselství, kterému moravané rozuměli. V centru hradiště byl postaven malý kostelík, jehož základy vidíme i dnes, později zde vznikl dokonce i augustiánský klášter. Po klášteru, který zanikl snad za husitských válek ani po hradišti dnes není na hoře ani památky. Lidé, ale nikdy na Klientek nezapomněli a celá staletí sem chodili a modlili se jak ke sv. Klimentovi, tak i k našim věrozvěstům.

Pouť na Klimentek

Tady mě moje vidina opouští a já se vracím do současnosti. Na kopci nás skutečně čekají základy kostelíka s kamenným oltářem, dřevěná kaple, která byla postavena v r. 1964 a zvonice sv. Gorazda. Tuto neděli 12.6. na Seslání Ducha svatého se zde konala hlavní pouť. Cesta na Klimentek je lesem a jak už to tak bývá, je až na samém vrcholu kopce.

Pouť na Klimentek

Ale bylo hezké počasí a spolu s námi se zde sešlo asi dalších 300 lidí. Mě nejvíc zaujala pohádka, kterou kněz vyprávěl malým dětem. Haf. Můžete ji taky přečíst svým potomkům.:
Byl jeden dům, který byl obklopený nádhernou rozkvetlou zahradou. V domě bydlela holčička Anička. Anička měla nádhernou zahradu moc ráda a trávila v ní mnoho času. Byla šťastná. Když jí bylo 15 let, najednou se zjevil kouzelník a pravil udivené Aničce.: „Mám moc ti splnit jedno přání. Můžeš si sama vybrat. Chceš být nejkrásnější na světě? Chceš mít velké bohatství? Chceš slavu?...“ Anička se zamyslela a po chvíli kouzelníku odpověděla: „ Ne, nechci nic. Jsem spokojená a šťastná, že bydlím v nádherné zahradě.  Chci celý svůj život prožít v této nádheře.“ Kouzelník vypadal moc překvapeně a sklesle kývl hlavou. Anička žila dál spokojeně v zahradě, postupně se s ní stala nejkrásnější dívka v kraji. Chodili za ní nápadníci, ale Anička je vždy odmítla. Jednou, když byla v zahradě, tak uviděla nádherného mládence. A jak už to bývá, ihned se do něho zamilovala. Představil se jí, že je Hans, princ ze vzdálené země a chce si

jí vzít za ženu. Anička byla v rozpacích, nebyla si jistá, jestli dovede žít bez své zahrady. Nakonec ale svolila. S těžkým srdcem opouštěla nádhernou zahradu a stěhovala se do cizí země. Šli dlouho, cesta vedla přes hory a louky. Když Anička uviděla nádherný zámek svého manžela, tak byla velmi smutná. Zámek byl překrásný, ale kolem zámku byl pouze písek a žádné stromy ani květiny. Anička proplakala celou noc. Ráno za ní přiběhl Hans celý radostný. „Aničko, pojď se hned podívat.“ Anička vyhlédla z okna a uviděla, že kolem celého zámku je její nádherná zahrada. Chudák kouzelník. Celou noc plnil Aniččino přání. Anička rozdávala všem lidem kolem sebe radost a klid. A co z toho plyne pro nás? Zkusme pro začátek aspoň jednou denně udělat někomu radost. Usmát se a pohladit druhého, říct druhému, že jsme rádi, že ho máme. V každém takovém případě kolem nás vyroste nádherná, rozkvetlá zahrada.

Haf, taky jsem Vám ještě chtěla štěknout, že Melisčiny štěňátka oslavily 2 týdny a mají se k světu. Už se těším jak budou moci jít na zahradu a já s Freyou si s nimi budeme hrát.

Vrh Jezevčíka dlouhosrstého trpasličího-králičího

Taky mi tu ještě Freya napovídá, že Vám mám vyřídit, že Pouť na Klimentku se až do října koná každou první neděli v 15.00 hod a v červenci – 3.7.2011 by zde měl sloužit mši svatou o.arc. Jan Graubner.
                                                   Tak ahoj 

                                                                  Vaše Orina

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat