pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Poprázdninový štěk Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina a Freya

  Haf, moji milí.
Zas jsem se Vám chvilku neozvala, ale opravdu vůbec nestíhám. Když mám čas, tak jdu na procházku s Airiskou a musím ji moc pochválit, protože chodí na vodítku moc hezky.

A taky potvůrka moc hezky slídí po poli a jde po stopě. Doufám, že mě jednou neudělá ostudu. Když nejdu s Airiskou, tak chodím i s Ronečkem, který zatím čeká na svého nového páníčka. Jednou z něho bude moooc hezký a šikovný pejsek.

  To jsem Vám ale štěkat nechtěla. Chtěla jsem Vám povědět, že pánečci byli moc daleko na výletě. Ten klub turistů asi fakt chtějí posílit. Vydali se až do Hřenska. Teda jako vždy, nevěděli kde skončí. Nejmladší kamarádka Adélka každý rok ve škole kreslí skály – místo dovolené. Letos panička chtěla, aby mohla kreslit i něco jiného. Proto si řekla, že se zajedou podívat na Pravčickou bránu a do Hřenska. Hřensko – to jsou přece lodičky ( snad u parkoviště ) a Pravčická brána je hned u cesty…. Chi, chi. No, pánička obvykle nastuduje trasu dopředu na internetu, ale letos se k tomu jaksi nedostala. Naštěstí, jak mě později pověděli si nechali poradit a vycházeli z Mezní Louky po červené turistické značce. Je to jasné, jsou turisti, když jdou po značkách.

Airis a Ron

Z Mezní Louky se vydali do mírného kopce po tzv. Gabrielině stezce a protože pánička dostala nové hůlky na turistiku, tak prý utíkala jako srnka. Asi po kilometru se dostali na chodník, který věřte nebo nevěřte vedl přímo pod skalami. Chudák Adélka zas musí kreslit skály. Stezka je vedla kolem celého údolí a přesto, že byla asi 6,5 km dlouhá, tak pánička říkala, že vůbec nebyla unavená. Prostě se nádherně prošli a již byli pod Pravčickou bránou a pod nádherným zámečkem Sokolí hnízdo. To by mě zajímalo, jak to tady mohli v roce 1881 postavit. Odpovím si packama, tedy lidi rukama. Průchodem přes Sokolí hnízdo se dostanete až k pokladně, která jim otevřela samotný areál zámečku i Pravčické brány. V Sokolím hnízdě si můžete dopřát občerstvení, navštívit muzeu, Národního parku České Švýcarsko a taky navštívit velmi potřebnou místnůstku, kam i král chodí sám a pěšky. 

Pravčická brána

Pánečci si zvolili variantu č.2. Protože od Pravčické brány se do Hřenska jde z kopce dolů, tak cesta rychle ubíhala ( tak si říkám, že z Hřenska do kopce asi tak rychlá nebude ). Hřensko bylo nádheherné. Ale jak pánička říkala, děti chtěly lodičky. Při cestě k lodičkám na ně kdosi mával a volal. Pánička

mávání ignorovala, přece jsou na druhé straně republiky a nikdo je tu nezná. Chi,chi – mávala na ně paní učitelka ze školy,. Která se moc smála, že mává na všechny strany a nikdo ji nezdraví. Hold, svět je mooooc malý. Cesta k lodičkám vede Edmundovou soutěskou a je asi 2 km dlouhá, ale pak je čekala nádherná projížďka Tichou soutěskou, která je 960 m dlouhá.

Po vystoupení z lodiček se občerstvili v malém stánku s občerstvěním a po malé  procházce pánečci přišli k rozcestí. Rovně – další lodičky Divoká soutěska – 450 m nebo do leva přes most cesta 500 m do vesnice nad říčkou Kamenicí a pak pomalá vycházka k autu – cca 2 km. Pánečci tentokrát mylně volili cestu kratší. Ono se řekne 500 m, ale pánička si neuvědomila, že cesta je až na úrovni vrcholu soutěsek a oni jsou na samém dně u říčky Kamenice. Nebudu Vás déle napínat – přežili všichni, ale pánička funěla ještě doma a říkala, že počítala s infarktem, protože takový kopec nečekala. Všechno dobře dopadlo, autem pak sjeli přes Hřensko do Děčína a na druhý den se vydali na cestu k nám domů.

Edmundova soutěska

Tak haf, mějte se moc dobře a já zas někdy písnu o dalším výletě.

                                                                                      zdraví Vaše Orina.

Doporučení:
Na Pravčickou bránu je vhodné vyjít z obce Mezní louka – nádherná procházka kolem skal s výhledem s na České Švýcarsko. Trasa se pro chůzi v nádherném terénu nezdá dlouhá ani náročná a pak od brány sejít dolů do Hřenska. K Mezní louce Vás odvezou autobusy nebo můžete jít pěšky.
Pokud budete volit variantu s počátkem tůry z Hřenska, tak počítejte s tím, že cesta je docela hodně do kopce až k samotné bráně. Cesta vede převážně lesem a nemáte žádný výhled na skály.

Pravčická brána je otevřena celoročně:
1.dubna – 31.října: 10.00 – 18.00 hod.
1.listopadu – 341.března: 10.00 – 16.00 hod.


Pravčická brána
 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat