pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Ostravská sobota Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina z Ostrožských jezer

  Haf,
tak Vám štěknu, že venku už asi opravdu začalo jaro.
Sluníčko svítí a já mám velkou potřebu si popovídat na toto téma s ptáčky, kteří sídlí na stromech kolem naší zahrady. Bohužel, někdy končím uprostřed věty, protože z některé strany slyším: Hvízd, hvízd Orino přestaň!
Páníček nemá pro mé povídání prostě pochopení. Štěstí, že je přes den v práci a já můžu "kecat" na celé kolo.

  Já jsem Vám ale chtěla vyštěkat, co bylo tuto sobotu. Předně, strašně mě bolely tlapky, i když sem tam jsem se nosila, takže páníčka a páničku pořádně bolely tlapky taky. Ale od začátku. 
  V sobotu ráno jsem jela na Národní výstavu do Ostravy. Byla to má první výstava po úrazu, tak všichni byli napjatí, jak dopadne. Pejsků se tam i přes nádherné počasí sešlo celkem hodně. Některé páníčky cizích pejsků již znám, takže jsem tolerovala, když si páničci navzájem vyprávějí a mě přitom některý podrbe za uchem. Po nějaké chvilce čekání jsem konečně nastoupila do kruhu. V kruhu jsem dostala ocenění Výborná 1, CAC a Národní vítěz k tomu. Jsem ráda, že jsem to tak hezky zvládla. Po úrazu chodím už dobře, ale pan rozhodčí řekl, že pořád našlapuji opatrně, tak že BOBa dostal pes. Ale i tak před ním klobouk dolů, protože se nedávno dostal do nory, ze které ho museli doslova vykopat, to ale na něm nezanechalo žádné následky a ukázal se v tom nejlepším světle.

  Po tak nádherné výstavě jsme ale nejeli hned domů. Pánička na internetu vyčenichala, že malý kousek od výstaviště je areál, po kterém jsou rozmístěny miniatury různých světoznámých staveb. A právě tady jsem se celou dobu nosila na rukách. Pejskům je prý cesta kolem světa zakázaná, to aby jim tam asi neudělali nějakou loužičku a nebo hromádku...
  A kde všude jsme byli? V Paříži, v Berlíně, v Praze, v Řecku, ale taky třeba v Pise a nebo až v Gíze. Nevěříte? Tak potom se sem přijeďte podívat a během chvilky můžete procestovat celý svět. Své místo zde má i sedm divů starověkého světa. Zdrželi jsme se zde ale delší dobu, než páníčci předpokládali, protože zde měla akci základní škola a malé děti co tam přišly, si mohly vyrobit nějakou velikonoční ozdobu a to bylo něco pro mé malé páničky... Nevěděly co dřív, jestli si mají nabarvit keramickou ozdobu, nebo nakreslit velikonoční prostírání... 

Ostravský minisvět

   Nakonec stihly všechno, ale pánečka hodně bolely ruky, jak mne musel nosit. Pak jsme konečně nasedli do auta a vyrazili jsme směrem k domovu. Byla jsem už tak unavená, že jsem za chvilku usnula. Ale moc dlouho jsme nejeli, že by jsme už byli doma? Ne, pánička viděla na kopci hrad a hned se tam chtěla jít podívat.

Zřícenina hradu Starý Jičín

 Naštěstí se moje nožičky už trochu zregenerovaly a já jsem kopec vyběhla jak srnka. Pánička naříkala, že asi dostane infarkt a moje nejmenší kamarádka to odnesla dírou na kalhotách, protože nemohla jít po široké cestě a na úzké pěšince přehlédla kámen...  Nakonec jsme se ale dostali až k cíli na samém vrcholku kopce. Byli jsme na hradu ve Starém Jičíně. Z hradu toho teda moc nezůstalo, ale ten výhled po okolí stál za tu námahu.
U vstupu do hradu je přístupná věž s výstavou šlechtických erbů a modelem hradu v patře a v přízemí s občerstvením, které všichni s radostí uvítali.

Po prohlídce zříceniny hradu jsme si zde chvilku odpočinuli a potom jsme už opravdu vyrazili směrem k domovu.
  Pokud pojedete na tuto stranu, tak se sem nezapomeňte vypravit, ta vyhlídka do kraje opravdu stojí za to.
                                                                                     Haf Vaše Orina.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat