pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Novinky... Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Haf, tak Vás zase všechny zdravím.
Jako vždy mám velké noviny. Teda ne, že bych se dala do čtení a přemýšlela nad věcmi, které v novinách jsou napsané.

 

Orina z Ostrožských jezer

Na některé „novinky“ by můj rozum nestačil. Haf. Ale i tak mám velkou novinu. Ale raději od začátku…. Páníček je asi od přírody velký „skeptikus“ nebo tak nějak to pánička říkala,

Vrh Jezevčíka dlouhosrstého trpasličího-králičího

protože moje kamarádka Meliska čekala štěňátka a páneček pořád tvrdil, že Meliska napřed nebude mít nic, pak jedno štěňátko, max. dvě...  Pánička ale byla s Meliskou domluvena a Meliska jí mrkáním očka říkala, že tentokrát bude všechno jinak. A taky že jo. Ve čtvrtek 26.5.2011 dopoledne se Meliska stala hrdou maminkou tří krásných holčiček a jednoho chlapečka. Všichni kroutíme hlavou kde je měla všechny naskládané, protože na tolik štěňátek nevypadala. Držíme všechny tlapky a přejeme, aby krásně rostla. Jak budou mít jména, tak štěknu.

No, nechejme štěňátka štěňátky. Dneska má Freya jeden rok. Před časem jsem štěkala, že se ze mě stala učitelka. Uf. To je ale oříšek. Na zkoušky nakonec Freya nešla a vypadalo to s ní mooooc špatně. Před týdnem byla přihlášena na zkoušky vloh, ale najednou se jí ve čtvrtek udělalo špatně.

Páničci napřed hledali, co asi špatného snědla. Nic nenašli a tak jí dali dietku. Prý den bez jídla ještě nikoho nezabil. V pátek už vypadla líp, ale na zkoušky jít nemohla. V sobotu se jí ale opět přitížilo a vypadalo to, že do neděle ani nevydrží. Jen ležela a nechtěla ani dobrou párečku. Mě ji nenabízeli. Hm, já bych teda takové drahoty nedělala. Mňam. Pánečci nebyli v sobotu doma, ale jak se vrátili a viděli co se děje tak hned jeli s Freyou na psí pohotovost. Freya měla velkou horečku. Pan veterinář s pánečkama usoudili, že Freya dostala infekci od klíšťat. Je jich tady strašně moc a přesto, že nás pánečci pravidelně stříkají přípravky proti bleškám i klíšťatům, tak se na Freyu lepili jak „vosa na bonbon“. Dneska je jí už dobře, protože dostala antibiotika. Dokonce včera moje učitelské vlohy zas měly příležitost. Jeli jsme se podívat na lišku. Sice byla jen zavřená v bedýnce, ale i tak jsem ji hned poznala a pořádně jsem jí vysvětlila, že je škodná.

Freya Amery

Freya mě statečně pomáhala a jestli bude tak šikovná jako včera, tak příště ji páneček už pustí do umělé nory. Tady bude liška schovaná samozřejmě za přepážkou v kotli (kotel se říká rozšířené části umělé nory, kde je liška uzavřena a oddělena od psů plechovými přepážkami ). Bude si s námi hrát na schovku a na honěnou zároveň. Jak jinak bych si dovedla předtavit, že ji hezky pejsci vyštěkají i u třetího kotle a pak musí znovu utíkat od začátku a zase štěkat u posledního kotle. To je přece honěná. Jen liška mrška podvádí a na rychlost před námi neutíká a v klidu se směje pod fousy za přepážkou, protože moc dobře ví, že tam na ni nemůžeme…

Tak ahoj a já se zase brzy ozvu jak rostou štěňátka.

                                                                  Vaše Orina

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat