pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Na loďkách po Moravě Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 Haf,
tak Vám štěknu, že na začátku prázdnin bylo doma pořádně smutno a taky velmi ustrašeno.
  Proč? Protože mojí malí páničci se vydali na vodu. Nešli s kbelíkem ke studánce, ale vzali si velkou kánoi ( tedy několik ) a vyrazili na Moravu. Pánička říkala, že Morava je docela splavná, ale pak dostala velký strach, protože vody bylo docela dost a tekla velmi rychle.

Orina z Ostrožských jezer

  Tak tedy Peťa s Klárkou se sbalili, vzali dědovi barely (prý si do nich dává švestky,
to by mě zajímalo proč si někdo schovává švestky do barelu... ) a do těchto barelů si
naskládali věci. Pak přišli k řece a znovu všechno pečlivě uložili do kajaku.
No, bylo to dost náročné, ale pak konečně vyrazili. Pánička říkala, že si myslela, že snad nikdy neodjedou.

  S úspěchem se dostali do "komory". Do komory - myslela jsem si, že do potravinové, ale ono ne, oni se dostali do plavební komory a tím se vyhnuli velkému splavu, který je v našem městě. Bylo to velmi zajímavé. Napřed komoru napustili vodou, pak vedoucí skupiny zavelel Chytnout se lana a pak šli rychle "ke dnu". Teda ne, že by se potopili, ale voda s nimi rychle klesala dolů. Pak paní otevřela vrata od komory a cesta na Moravu byla volná. Jak říkala pánička. Peťa se svým "háčkem" dvakrát dali pádlo do vody a byli pryč a ten zbytek se tak různě točil a plácal na místě. Pak ale i ostatné zjistili jak na to a vyrazili po divoké Moravě dolů na jih. Cestou museli překonat další dva splavy, ale všechno se dobře zdařilo a již pluli nádhernou přírodou jižní Moravy. V plánu měli doplout až na Váté písky, které lemují řeku skoro až do Rohatce.

Peťa na vodě

  Mezitím pánička chodila doma jak lev v kleci. Byla nervozní a nakonec vyrazila po stopě našim plavčíkům. Na kole se dostala ke druhému splavu, ale protože byla na špatné straně řeky, tak cesta dál nevedla. I tak si našlapala nějakých 20 km v nohou. Uznala, že do Rohatce je to min. dalších deset až 15 km a protože už bylo k večeru jela domů. Po cestě se ozvali děti, že již rozdělávají stany. V Rohatci tedy nebyli, ale díky rychlému proudu se dostali až do Skalice. Smáli se, že emigrovali na Slovensko..

Klárka na vodě

  Noc přečkali dobře a ráno se vydali zas k nám na sever. Naštěstí zpět jeli po Baťově kanálu, kde není žádný proud a voda je skoro stojatá.   Celý den se ale neozvali a tak doma zas bylo dusno. Nakonec volali, že budou nocovat tam, kde je páničci hledali den předem. Ti proto nelenili, vzali Adélku a vyrazili na kole za nimi. Cestou koupili špekáčky a chleba, aby naši plavčíci nezemřeli hlady.  Poslední den je čekal nejnáročnější úkol. Opustit poklidný tok Baťova kanálu a vypádlovat asi 4km proti proudu domů. Páničci je na poslední úsek jeli natočit, aby jsme se mohli po letech podívat na jejich první a podle slov páníčků i poslední jízdu podívat. Prý podruhé takové nervy nechtějí mít. Peťa s Klárkou statečně pádlovali a i ostatní se snažili, aby byli doma co nejdřív.

  Na konci cesty netrpělivě čekali i ostatní rodiče, kteří svůj pohled vrhali do Moravy a čekali snad na zlatou rybku. Konečně se ze zákruty objevila první loďka, za ní druhá až nakonec poslední. Postupně najeli do komory a čekali, až se hladina opět vyrovná. Moc jsem nechápala dotazy všech plavčíků. Každý z nich se zajímal, co je doma na oběd. Rodiče je zlobili a říkali, že konzerva. Jednoznačně ale vyhrál guláš, který měli nachystaní skoro všichni.

Haf, to jsem se vyštěkala, že jsem Vám ani nestačila říct, že malé sestřičky rostou jak z vody.

                                                                         Pá, pá vaše Orina

Kempování u plaveb. komory u Strážnice

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat