pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Na loďkách po Moravě Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 Haf,
tak Vám štěknu, že na začátku prázdnin bylo doma pořádně smutno a taky velmi ustrašeno.
  Proč? Protože mojí malí páničci se vydali na vodu. Nešli s kbelíkem ke studánce, ale vzali si velkou kánoi ( tedy několik ) a vyrazili na Moravu. Pánička říkala, že Morava je docela splavná, ale pak dostala velký strach, protože vody bylo docela dost a tekla velmi rychle.

Orina z Ostrožských jezer

  Tak tedy Peťa s Klárkou se sbalili, vzali dědovi barely (prý si do nich dává švestky,
to by mě zajímalo proč si někdo schovává švestky do barelu... ) a do těchto barelů si
naskládali věci. Pak přišli k řece a znovu všechno pečlivě uložili do kajaku.
No, bylo to dost náročné, ale pak konečně vyrazili. Pánička říkala, že si myslela, že snad nikdy neodjedou.

  S úspěchem se dostali do "komory". Do komory - myslela jsem si, že do potravinové, ale ono ne, oni se dostali do plavební komory a tím se vyhnuli velkému splavu, který je v našem městě. Bylo to velmi zajímavé. Napřed komoru napustili vodou, pak vedoucí skupiny zavelel Chytnout se lana a pak šli rychle "ke dnu". Teda ne, že by se potopili, ale voda s nimi rychle klesala dolů. Pak paní otevřela vrata od komory a cesta na Moravu byla volná. Jak říkala pánička. Peťa se svým "háčkem" dvakrát dali pádlo do vody a byli pryč a ten zbytek se tak různě točil a plácal na místě. Pak ale i ostatné zjistili jak na to a vyrazili po divoké Moravě dolů na jih. Cestou museli překonat další dva splavy, ale všechno se dobře zdařilo a již pluli nádhernou přírodou jižní Moravy. V plánu měli doplout až na Váté písky, které lemují řeku skoro až do Rohatce.

Peťa na vodě

  Mezitím pánička chodila doma jak lev v kleci. Byla nervozní a nakonec vyrazila po stopě našim plavčíkům. Na kole se dostala ke druhému splavu, ale protože byla na špatné straně řeky, tak cesta dál nevedla. I tak si našlapala nějakých 20 km v nohou. Uznala, že do Rohatce je to min. dalších deset až 15 km a protože už bylo k večeru jela domů. Po cestě se ozvali děti, že již rozdělávají stany. V Rohatci tedy nebyli, ale díky rychlému proudu se dostali až do Skalice. Smáli se, že emigrovali na Slovensko..

Klárka na vodě

  Noc přečkali dobře a ráno se vydali zas k nám na sever. Naštěstí zpět jeli po Baťově kanálu, kde není žádný proud a voda je skoro stojatá.   Celý den se ale neozvali a tak doma zas bylo dusno. Nakonec volali, že budou nocovat tam, kde je páničci hledali den předem. Ti proto nelenili, vzali Adélku a vyrazili na kole za nimi. Cestou koupili špekáčky a chleba, aby naši plavčíci nezemřeli hlady.  Poslední den je čekal nejnáročnější úkol. Opustit poklidný tok Baťova kanálu a vypádlovat asi 4km proti proudu domů. Páničci je na poslední úsek jeli natočit, aby jsme se mohli po letech podívat na jejich první a podle slov páníčků i poslední jízdu podívat. Prý podruhé takové nervy nechtějí mít. Peťa s Klárkou statečně pádlovali a i ostatní se snažili, aby byli doma co nejdřív.

  Na konci cesty netrpělivě čekali i ostatní rodiče, kteří svůj pohled vrhali do Moravy a čekali snad na zlatou rybku. Konečně se ze zákruty objevila první loďka, za ní druhá až nakonec poslední. Postupně najeli do komory a čekali, až se hladina opět vyrovná. Moc jsem nechápala dotazy všech plavčíků. Každý z nich se zajímal, co je doma na oběd. Rodiče je zlobili a říkali, že konzerva. Jednoznačně ale vyhrál guláš, který měli nachystaní skoro všichni.

Haf, to jsem se vyštěkala, že jsem Vám ani nestačila říct, že malé sestřičky rostou jak z vody.

                                                                         Pá, pá vaše Orina

Kempování u plaveb. komory u Strážnice

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat