pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Loučení s Erikou Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Erica z Ostrožských jezer

  Tak vám dneska štěknu, že prázdniny se pomalu blíží ke svému konci a u nás doma je pořádně smutno a jak říká pánička i "vypsováno". Ale hezky po pořádku. V červenci nás opustila moje babička veteránka Karina z Polesí Vápenky, které bylo 13 let a která byla již delší dobu moc nemocná. Teď za ní chodím na návštěvu na zahradu, kde odpočívá mezi dvěma lískovými oříšky.

  Jak jsem již kdysi štěkala, tak ve vedlejší zahradě bydlí tři kříženci s předky vlčáka. Čas od času si vyměňujeme přes plot své pozdravy. Co se ale stalo tento čtvrtek mě opravdu vhání psí slzy do mých hnědých oček. Protože jsme všichni jezevčíci, kteří milují a musí prozkoumat všechny díry, které se někde vyskytnou, tak se mé kamarádky, trpasličí fenky Erika a Melisa šly podívat na díru pod plotem, kterou tam kříženci přes noc udělali. Meliska měla velké štěstí, že se před nimi stihla protáhnout zpět na naši zahradu, ale Erika ne a tak o půl deváté ráno plakala moje malá kamarádka Adélka páničce do telefonu, že se Erika dostala na sousední zahradu. Pánička hned odběhla z práce a šla volat Eriku domů. Bohužel Erika ležela  kousek od plotu a nemohla se hýbat a dostat se blíž. Pánička šla ihned zvonit na sousedku, abychom si mohli pro Eriku zajít, ale bohužel majitelka kříženců neprojevila ani kousek zájmu a prostě neotevřela ( ale hned po záchranné akci odcházela do obchodu). Páničce a mým malým kamarádům tedy nezbývalo nic jiného, než rozebrat část plotu a Eriku ze zahrady dostat.

  To znamená, že jsme měli celodenní domácí vězení, protože by jsme se taky mohli dostat k sousedům... A tady bych si chtěla postěžovat na velkou nelásku „chovatelů“ psů, kteří si nechají štěňátko, pak si pořídí další a další, pustí je na dvůr nebo zahradu a myslí si, že jejich jedinou povinností je, že mu dají najíst.
  Nebudu to štěkání protahovat. Pánička hned jela s Erikou na veterinu, kde se jí ihned věnovali. Eriku si tam nechali, protože byla v moc velkém šoku. Páničci za ní odpoledne znovu jeli, ale bohužel pan doktor byl hodně smutný a ukazoval jim, že Erika má několik zlomenin zadních nožiček, dál oboustranně rozdrcenou pánev, rozdrcený kyčelní kloub, zasaženou páteř…. Dopadlo to bohužel nakonec tak, že Erika má své místo vedle Kariny a obě se na nás dívají z psího nebe.
Páničci pak do půl 1 v noci kopali zákopy kolem plotu a zakopávali tam velké betonové desky, která zabrání tomu, aby se v odpovídající výšce již žádná další díra neudělala a podobná tragedie se neopakovala. Erice to ale již bohužel život nevrátí.

Taila z Ostrožských jezer

Haf, otřu si slzy a jdu se podívat na zahradu, na Eričinu vnučku Tajlu, která podle toho, co doma slyším, se stane její následovnicí….
                                                                                                  Vaše Orina.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat