pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Jarní novinky Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

Haf, tak

Vás všechny zdravím z rozkvetlé jarní Moravy. Sliby chyby, Komu se nelení, tomu se zelení, Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá….

Orina a Freya

Ne, ne, nezbláznila jsem se, to se jen moji dvounozí kamarádi připravují na přijímací zkoušky z čj. A doma odříkávají přísloví a mě připomínají, sliby – chyby. Naposledy jsem štěkala, že budu psát častěji, ale vůbec jsem se nedostala k počítači.

Štěňátka Jezevčíka dlouhosrstého - vrh Z 7 týdnů

  Moji malincí mezitím vyrostli a o víkendu už šli ke svým novým páníčkům. Ještě v sobotu ráno byli na velké výpravě na zahrádce, kde se ještě naposledy fotili a teď už je můj „Hnědáček“ na službě pod Tatrami. Doufám, že bude opatrný a zdaleka se vyhne medvědům. Jeho nová pánička říkala, že již několikrát na medvědy v lese narazila. No, moc jsem ji raději neposlouchala, ale vím, že když se podívá z okna, tak Tatry bude mít jak na dlani. „Čerňoušek slouží u Moravské Třebové. Takže je skoro doma. Já se ale ani teď nenudím. Heč? Stala se ze mě učitelka. Musím pořádně připravit kamarádku Freyu na zkoušky. Doufám, že mě neudělá ostudu.

Včera neděle byla, včera byl hezký čas…Tak, tak byla neděle a odpočinkový den. No, jak pro koho. Já jsem se vyvalovala doma, ale Freya jela s pánečkama na výlet. Večer si pak dávala tlapky do lavoru a naříkala, že to není pro ni, chodit tak daleko, do kopce, trmácet se autem, dívat se na sluníčko, málem bojovat s rytíři… ??? Dám jí raději slovo, protože na mě vrčí, že kecám.

Haf , zdravím Vás a beru si od Oriny slovo. Je pravda, že mě tlapky bolely, ale že bych si je dávala do lavoru a naříkala? Tak to ne. S pánečkama jsem vyrazila na zříceninu hradu Lukov. Pokud nevíte, kde se hrad nachází, tak já Vám to vyštěkám. Hrad najdete asi 9km severně od Zlína, nedaleko zoologické zahrady Lešná. Vyrazili jsme chvilku po obědě ( i když jsem ani nevěděla, kam pojedu, protože pánička chtěla jet na Klimentek, páneček na Lukov ) a jako vždy, rozhodovali se na křižovatce. Doleva nebo doprava? Tentokrát vyhrál páneček. Venku krásně svítilo sluníčko a cesta rychle uběhla. Ani jsem si nestačila trochu zdřímnout a už jsme zastavovali na parkovišti na konci vesnice Lukov.

Zřícenina hradu Lukov
zřícenina hradu Lukov

Na hrad je cesta klikatá a do kopce. Proč je každý hrad na kopci. To neví, že se každý zadýchá, jazyk má až na tlapkách…? No, raději zapomenu na cestu a stanu se romantičkou. Opouštíme parkoviště a vybíráme si jednu ze dvou cest, které k hradu vedou. Jdu romantickým jarním lesem, poslouchám ptáčky a vyhlížím hrad. Asi po 15 minutové „procházce“ se na kopci mezi stromy začíná rýsovat silueta hradu s opevněním. Čím blíže k hradu jdeme tím více je vidět jeho mohutnost a rozloha. Těsně pod hradem scházíme z cesty a jdeme zkratkou rovnou k mostu. Tady vidím mého prapředka, jak stráží hrad a volá: „ Haf, haf, haf“ přeložím „Pozor, táhnou sem švédská vojska.“ Chi, chi, dneska by asi říkal: „Je po zimě a konečně tu zas bude veselo. Sláva, všechny vítám.

Romantická zřícenina přímo vybízí k návštěvě zamilovaných párů, ale i rodin s dětmi. Taky jich dost potkávám a divím se. Za ruku se nevedou jen mladí, ale i starší a ještě starší. To jsem si oddechla. Nedávno jsem v televizi slyšela, že se láska vytrácí. Tak to snad nebude tak zlé. Na hradě potkávám další psí kamarády, kteří jsou zde na výletě se
 

Zřícenina hradu Lukov

svými páníčky. K romantice patří i přístup do hradu, který je po nádherném dřevěném mostě. Z hradu nám sice zůstala pouze jedna pořádná brána s věží, druhá zachovaná věž Svatojánská není momentálně přístupná, ale nevadí. Mé psí srdce a moje představivost je mocná. Vidím pobíhající sloužící, kteří dávají pozor na malé potomky, ve sklepení vidím zajaté rytíře, zdáli slyším podupávající koně, z vyhlídky pozoruji patrně rytíře, kteří rytířský titul získávají po zdolání skály, která je hned vedle nádherné vyhlídky po okolí. Prohlídka hradu i minulosti pomalu končí. Cesta dolů je docela rychlá. V duchu se loučím s dobrodružstvím, o kterém se mě bude ještě mnoho psích nocí zdát. Tak už sedíme v autě a vyrážíme k domovu.

Tak já se rozloučím i za Orinu, která sedí vedle mne a hledí mi pod tlapky na klávesnici.

                             Tak tedy pápá, zdraví Freya a Orina, dvě dlouhosrsté jezevčice

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat