pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Evropská myslivecká pouť v Dubu Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Haf, tak Vás zas všechny zdravím, malá Airiska.

V sobotu 5.11.2011 jsem nevěřila vlastním ouškám a ani očičkám. Páneček s Peťou odjel na hokej a my jsme zůstali s holkama sami doma.

 

 

Orina a Airis z Ostrožských jezer

Najednou pánička řekla, že jedeme do obchodu nakoupit. Hm, to jsem zvědavá, co mě dobrého dovezou. Třeba jim vytáhnu z batohu šunčičku nebo něco voňavého. Co to je? Proč mám jít do bedny a s holkama do auta? No nic. Asi budu čekat před obchodním domem jak tvrdé Y, ale cestování mám ráda a tak protestuji jen tak na oko. Hm, první město s obchody míníme a míříme na dálnici.

Dub nad Moravou

Slyším, jak pánička říká, že asi za 20 min. budeme v Přerově. Ataky že jo. Kousek za Přerovem pánička sjíždí na Brodek u Přerova a pokračuje na Dub nad Moravou. Už je mě to jasné. Jedeme na IV. Evropskou mysliveckou pouť. 

Pánička si jen povzdechla, že letos je tu strašně moc lidí a pak dlouho přemýšlela, kde zaparkovat. Nakonec jsme stáli na polní cestě a museli jsme jít kus pěšky. Ale to nevadilo. Za normálních okolností pejsci do kostela jít nesmí, ale pánička říkala, že tady na myslivecké pouti udělá velkou výjimku..

  

 

  Za chvilku začali hrát na lesní rohy a do poutního kostele vcházeli myslivci a nesli jelena, daňka a divočáka, za nimi šli sokoníci a pak otec arcibiskup Jan Graubner. Chvilku jsem zlobila, ale pak jsem pochopila, že mě pánička na zem nedá a odpočívala jsem tiše v náručí. Asi to vypadalo, že spím, ale moc dobře jsem slyšela, že myslivci mají s láskou pečovat o svěřenou přírodu, o zvířátka, aby příští generace nemuseli spravovat to, co by zkazili.

 

 

Myslivecká pouť

Taky tam říkal, že se máme mít navzájem všichni rádi. Když se budou mít lidi navzájem rádi a budou se na sebe usmívat, tak nám všem tady bude líp. Hned jsem to pochopila a s láskou jsem olízla páničku.  

Dub nad Moravou

 No, nejsem si jistá, jestli to taky tak pochopila, protože mi pošeptala do ouška, ať toho nechám. Vrrrr, asi je tedy lepší, když budu vrčet.

Během mše svaté můj nos zaregistroval velice dobrou vůni. Nevěděla jsem co to je, ale za chvilku jsem se to dozvěděla.

  

 

  Po mši pánička hned pospíchala ven a utíkala do stodoly. Stodoly? Ona chce lovit myši? Jsem na omylu. U kostela je nově opravena stodola, v ní byly stoly a prodávalo se zde to, co tak krásně vonělo. Pánička hned všem koupila srnčí guláš. Mňam, ten byl ale dobrý. K dobré pohodě a k jídlu vyhrávala muzika.

 

 

Myslivecká pouť

V odpoledním programu bylo pasování nových myslivců, ukázka vábení zvěře….
Já jsem ale už byla unavená a muzika na moje ouška byla moc hlasitá a tak jsme se pomalu vydali na cestu domů. 

Prohlídněte si pár foteček z myslivecké pouti v Dubu nad Moravou

Myslivecká pouť Dub nad Moravou

Myslivecká pouť Dub nad Moravou

Myslivecká pouť Dub nad Moravou

Myslivecká pouť Dub nad Moravou
                                                  

 Tak pápá, 

                                                                  Vaše malá Airiska.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat