pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Bratislava 2008 psíma očima Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Orina z Ostrožských jezer

 

   Ahojte jmenuji se Orina a všem chci vyštěkat, co se mě stalo. Byl páteční večer. Pes by si řekl, že pátek je jako pátek, ale ne. Pánička si mě bere do parády: “Ach jo, zase vana! Já ji ukážu, jak ráda mám vodu.“ Nechápu, proč se zlobí, když já se tak hezky otřepávám. Pak přišla úplně nudná půlhodinka foukání, česání, leštění a už můj kožíšek má hezkou barvu a honem do pelíšku.

 

   V sobotu nám zvoní budík jaksi brzy. Co je? Aha, jedeme na výstavu!!! Toto ráno byl odjezd úplně jiný. Venku byla velká průtrž mračen. Můj páníček měl velkou starost, kterou cestou do Bratislavy se vydat. Bohužel vzhledem k objížďkám, moc velký výběr neměl. Konečně vyrážíme, ale již pár km od domova jsme stáli, protože podle slov pánička, jsme měli vodu v motoru. Mohl říct, klidně bych si poplavala, protože když jsem se podívala z okna auta, tak jsme stáli uprostřed velké a hluboké kaluže vody. Jak já miluji vodu… pániček asi taky, protože vybíhá bez ohledu na déšť a něco dělá pod kapotou motoru. Konečně jsme se opět rozjeli k Bratislavě. Bohužel po pár kilometrech páníček opět vybíhá do deště … Po chvilce se opět rozjíždíme a páničkova manželka říkala „Ještě jednou a jedeme domů“. Jak to jen myslí, vždyť já se tak moc těším. Naše autíčko dostalo rozum a my jsme se vydali po dálnici k cíli. Bratislava nás přivítala sice zamračeně, ale bez deště. „Výstava, jak já ji miluji. Ale jsem dnes trochu smutná, protože na jaře tu se mnou byla moje kamarádka, která dnes nemohla jet, protože bude mít štěňátka".

   U kruhu jsem už pookřála, protože s hodně pejsky se znám. Byla tu i moje bývalá kamarádka Merynka, ale ta je už u nových pánečků. Protože vidím, jak má krásný kožíšek, je mě jasné, že se tam má moc dobře. Konečně začalo posuzování, to jsem zvědavá, jak se budu líbit já, ale i ostatní pejsci panu rozhodčímu… Asi se mu líbili všichni pejsci, protože já jako pes dokáži vycítit náladu okolních pánečků. A všichni měli náladu dobrou. Vedle našeho kruhu se vystavovali sibiřští husky. Moc se mě líbili, ale nemám mezi nima žádného kamaráda, ale možná se to do příště spraví.

Husky

Konečně na mě došla řada. Jsem ve třídě sama a proto jsem rychle posouzena. Páníček je se mnou spokojený. Je odpoledne a haly bratislavského výstaviště začínají být prázdné. I já mám dneska velkou radost, protože můj páníček mi v tašce nese dvě medaile z výstavy. Jakou asi za to dostanu doma odměnu?  Cesta domů nebyla ničím zajímavá, žádné koupání  uprostřed silnice se nekonalo. Konečně jsem doma. Všem psím kamarádkám jsem vyštěkala, jak jsem dopadla. A můžu říct, že na tuto výstavu budu ještě dlouho vzpomínat. Haf a ahojte na další výstavě.

                                                                                        Vaše Orina

 
< Předch.

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat