pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Airiska na Národní výstavě v Ostravě Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Airis

  Haf, zdravím všechny známé. Dneska odpočívám a užívám si teploučka. Opět mám pro Vás spoustu novinek, ale popořadě. Od doby, co jsem Vám psala naposledy se mojí kamarádce Orince narodily 2 štěňátka.

  Abych pravdu štěkla, tak mě Orinka důvěrně povídala, že je jí snad přinesl čáp. Šla spinkat a když se probudila, tak jí pánička dávala dvě štěňátka a říkala: Orinko, tady máš nádherné dva pejsky. Hm, pánička mě všechno prozradila. Orinka měla císařský řez a proto porod štěňátek zaspala, ale dnes už je Orina v plné síle a štěňátka již pomalu půjdou z domu k novým páníčkům. Oba už spolu začínají řádit na dvoře a taky já a Freya se zapojujeme do honiček a rvaček.
  Ale teď k tomu, proč jsem tak strašně unavená. Včera jsem byla na své první výstavě a to na NVP Ostrava. V pátek bylo velké chystání a koupání ( jela se mnou totiž i Freya ) a v sobotu ráno jsme vyrazili. Počasí nebylo nic moc, ale nám to bylo celkem jedno, protože jsme celou cestu prospaly. Netrvala ani tak moc dlouho a už páníčci vystupovali z auta na parkovišti v Ostravě. A na výstaviště to bylo už jen kousek. Už z výstavy v Brně jsem věděla, že tady bude moc pejsků a tak jsem se je snažila všechny zdravit až mne musel páneček okřiknout, že na výstavě se na ostatní pejsky neštěká, že si to mám nechat na pole na zajíce…. 

Štěňata vrh B

  První přišla na řadu Freya. Dostala od paní rozhodčí výbornou 2 a potom s ní šel ještě páníček na bonitaci a mě páníček domluvil jarní svod. Paní se mi dívala se mi do tlamičky, měřila mi hrudník, prohmatávala tělo a ocas….., nakonec vypsala papír a bylo po svodu. Potom jsme dost dlouho čekali, až ve výstavním kruhu posoudí všechny standarty a až na mne dojde řada.  A už volají mé číslo, tedy ne že bych věděla co čísla znamenají, ale páníček mne přečesává kartáčem dává výstavní vodítko bere do jedné ruky mne a do druhé složku a míříme ke kruhu. Paní rozhodčí nám ukazuje, že máme jít dokola, potom  mne páneček dává na stůl kde mne zase podrobně prohlíží a zase dolů a chodit dokola. Dělala jsem, co jsem mohla. Chodila jsem jak panenka. Z kruhu jsem si odnesla CAJC. 
 

 JBIG Airis z Ostrožských jezer
 
  Za chvilku mne volali znovu a chodili jsme společně s mladým pejskem, který taky dostal CAJC a jeden z nás dostane titul BOJ. Chvilka napětí, sotva jsem mohla popadnout dech. Paní rozhodčí dává cedulku s číslem 1 ke mně. Hurááááá jsem BOJ. Cože? Ještě nejedeme domů, ale ještě budeme čekat? A na co, vždyť mě již všichni viděli. Lehla jsem si páničce na klín a přemýšlela. Aha,  říkají něco o závěrečných soutěžích a že se mají připravit všichni pejsci, kteří dostali titul BOJ. Honem, ať nezmeškáme. Rychle se nechávám načesat a už jdeme mezi ostatní pejsky. Tady vybírali vítěze mladých z každé skupiny FCI. Já patřím do IV. skupiny FCI  a tedy nastupuji s ostatními mladými jezevčičími pejsky a slečnami. Pán rozhodčí měl určit první tři místa. Třetí jezevčík byl drsnostrý standardní, druhý byl králičí hladkosrstý jezevčík. Tady udělal pan rozhodčí velkou, dramatickou pomlku a říká „Na prvním místě skončil jezevčík (no to dá rozum, vždyť jsme tu jen jezevčíci ) dlouhosrstý trpasličí“. Coooo? Trpasličí? Hurááááá…. Páneček byl Šťastný jak blecha v kožiše a já jsem si stoupla na bednu úplně nahoru. Dostala jsem pytel granulí a velkýýýýýý pohár.
  Tak dneska odpočívám a už se v duchu těším, jak pojedu na další výstavu.

  

                                                                                                       Haf, haf Vaše Airiska

 

Prohlédněte si fotogalerii Airis z Ostrožských jezer 
 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat