pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Airis na zkouškách vloh Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

  

 

  Ahoj všichni.
Jak jsem Vám již psala minulý týden, tak Freya udělala úspěšně 8. května zkoušky vloh a mne tyto zkoušky čekaly v neděli. Tak už je mám taky za sebou a můžu se Vám pochválit, že jsem je taky úspěšně složila. Sice jsem měla menší počet bodů, než Freya, ale taky jsem byla v 1. ceně.  Protože jak říká můj páneček, jsem moc splašená a občas se mi díky tomu něco nepovede, tak jak by mělo.

 

 

Airis z Ostrožských jezer

V neděli brzy ráno, jsme vyrazili ve stejné sestavě jako v pondělí, jen s tím rozdílem, že tentokrát jsem já šla na zkoušky a Freya byla jen jako doprovod.  

Airis z Ostrožských jezer

  Na místo jsme dorazili asi po hodině cesty. Dojeli jsem brzy a proto jsme museli ještě chvíli čekat. Nebylo to ale ani moc dlouho a už stojíme na nástupu, kde probíhá kontrola očkovacích průkazů a losování čísel. Páneček si vytáhl číslo 17, ale jak za chvilku zjišťujeme, tak jsme v pořadí v naší skupině druzí. Po nástupu sedáme do auta a vyrážíme ven z vesnice do polí. Tam páneček parkuje s ostatními na polní cestě a dál už musíme po svých.

 Není to ale moc daleko a už nastupuje první jezevčík na zkoušku ve slídění. Začíná v nízkém porostu obilí a za chvilku se mu již daří vyštěkat zajíce. Ještě chvíli čekáme, až se vrátí a už na nás volají páni rozhodčí, že jsme na řadě my. Páneček se zahlásil a už mi sundává vodítko a já vyrážím do lánu obilí. Snažila jsem se jak jsem mohla. Prvního zajíce jsem sice minula, ale šla jsem po stopě, tak že to se taky počítá.

 

 

 

  Za chvíli vyběhl zajíc druhý a to už jsem si nenechala ujít a jak jsem se dostala na jeho stopu, tak jsem mu pěkně vynadala. Páni rozhodčí sice říkali, že to bylo přerušovaně, tak že nemůžu dostat plný počet bodů, ale páneček byl spokojený. Odvedl mne bokem, kde už čekal náš doprovod i s Freyou a všichni mne moc chválili. Byla jsem úplně mokrá, ale to nevadilo, protože to nejdůležitější jsme zvládli. Tak byli postupně odzkoušeni všichni pejsci a už zbývaly jen poslední dvě disciplíny a to stopa vůdce a vodění na řemeni. Stopu vůdce jsme taky zvládli i když s malou chybičkou a vodění na řemeni to už byla jen třešnička na dortu, kdy nás páni rozhodčí dávali za vzor ostatním. Páni rozhodčí si nás nechali nastoupit, zhodnotili výsledky zkoušek, nasedli jsme do aut a vyrazili zpět do vesnice, kde máme čekat na vyhlášení zkoušek.

Zkoušky vloh

Páníčci pojedli v restauraci, kde jsme měli čekat na vyhlášení a já s Freyou jsme si trochu zdřímli přímo pod jejich stolem. Chvíli to trvalo, ale už zase stojíme na nástupu a už volají i mé jméno a já vyrážím s pánečkem pro diplom, soudcovské tabulky a rodokmen. Páníček ještě vše kontroluje a už je tu konec nástupu. Páneček se loučí s ostatními a vyrážíme směrem domů.
 

Jo málem bych zapomněla vyštěkat, že se začala hárat moje maminka Melisa a pánečci s ní byli na krytí, tak držte palce, aby to dobře dopadlo.
                                        Tak ahoj zase příště Vaše Airiska 

  

Více fotografií ze zkoušek vloh si můžete prohlédnout zde 
 

Airis z Ostrožských jezer
 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat