pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Airis na výletě po Čechách Tisk E-mail

Blog dlouhosrstého jezevčíka

Airis - NVP Mladá Boleslav

  Haf moji milí,
Tak Vám štěknu, že dneska opravdu necítím nožičky, ležím uvelebená na gauči a foukám si na tlapky, aby se mi rychle uzdravily. V sobotu jsme zas hooodně brzy vstávali, tedy mě se zdálo, že jsem si ani neschrupla a už jsem seděla v autě. Venku byla tma a jen občas mrkla hvězdička ze skulinky mezi mraky. Prý jedeme na výstavu do Mladé Boleslavi.

Sem tam řídil páneček, chvilkami pánička. Když se začalo rozednívat, tak jsem zaslechla Praha. Kde? Kolem nás, ale jen projíždíme. V Praze jsme najeli na dálnici, která nás dovedla až do Mladé Boleslavi. Tady byly malé komplikace, protože naše obvyklá příjezdová cesta k výstavišti byla uzavřena a objízdná trasa dle slov pánečka mizerně značena, ale nakonec po přejetí snad celé Boleslavi jsme se na výstaviště dostali. Tady měla pánička dobrou připomínku. „Kdybychom jeli na poslední chvíli, tak nás k výstavišti dovedla řada aut. Ale ty chceš být všude první, tak …“ 
 

 NVP Mladá Boleslav 2012
 
  Po příjezdu k výstavišti pánečci pilně studovali katalog a pak řekli, že jsme ve třídě 4. Hm, to je vážné. Tak se tedy rozhlížím, jestli najdu konkurenci. Aha, dvě holky sedí naproti mně a kde je asi ta čtvrtá? Dívám se na čísla, ale všechna mi připadají stejné. Tak tedy, musím si počkat a v kruhu se uvidí.  Konečně mě pánička češe, dává malý kousek salámku na chuť a už jdeme ke kruhu. Dělám co je v mých silách. Nesu si hlavičku nahoru, ocásek dolů, tlapka do leva, do prava, výstavní postoj… pořád dokola a pan rozhodčí už říká ocenění. Napínám ouška a už je to tady. Tuto skupinu mladých holek vyhrávám já. Jupííííííí, ještě se musím znovu přečesat, protože půjdu s mladým pejskem o titul BOJ. Pejsek je moc hezký a tak znovu dělám co můžu. Pro jistotu mrkám pravým očkem na pana rozhodčího. Zabralo to. Pan rozhodčí gratuluje páníčkovi a říká, že titul BOJ získávám já. To byla úleva. Ale v závěrečných soutěžích jsem již tolik štěstí neměla a do dalšího posuzování postupoval králičí hladkosrstý jezevčík.
 

 BOJ Airis z Ostrožských jezer - NVP Mladá Boleslav
 
  Po odjezdu z výstavy  přemýšleli pánečci kam bychom se ještě podívali na cestě k místu přenocování, ale únava všech byla asi mooooc velká a místo směrem na Dobříš jsme se ocitli v centru Prahy ( otázkou je, jestli tam páneček nebo pánička nechtěli jet a pak sváděli vinu na špatné značení. No, ať si projdou svým svědomím sami). A tak jsem se v zapadajícím sluníčku procházela po Karlově mostě a obdivovala krásu Hradčan. Nádhera. Tady už trošku tlapky pálily, ale pořád se to dalo. Z Prahy jsme ale již opravdu zamířili směrem Rakovník, kde kousek za ním domluvil páneček přenocování u známých.
 

 Praha - Hradčany 
  
 

 Do nedělního rána jsme se všichni probudili dobře naladěni. Dnešním cílem bylo odvézt mého malého pánečka na tábor kousek za Plzní, tak jsme po snídani vyrazili. Po cestě jsme se zastavili v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech. Pánečci sice byly nadšeni z vojenské techniky, kterou zde měli vystavenou, ale mě se tanky a válečné vozidla moc nelíbily. Asi mám jiný vkus.

Muzeum Bahna Rokycany


Z Rokycan jsme ještě jeli mrknout na zámek Kozel, ale odsud nás vyhnala velká hudrající bouře. Tak jsme kousek dál zamířili na zříceninu Radyň. Sem jsem vyběhla jako laňka a i počasí se mezitím docela umoudřilo. Prošli jsme si zříceninu hradu a na protějším kopci nad Starým Plzencem pánečci viděli, že stojí rotunda svatého Petra a Pavla. Tak se vydáváme ještě i sem. Po cestě k rotundě si pánečci natrhali třešně v opuštěném sadu nad městem a velice se divili, protože u nás byly třešně zralé již před měsícem. Od rotundy byl krásný výhled do kraje, ale výlet se pomalu blížil ke konci, tak že se pomalu vydáváme k autu a míříme směrem do Plzně.  Pánečci se nejspíš vydali na okružní poznávací cestu po Plzni, protože jsme nakonec projížděli i okolo zoologické zahrady. Že by mě sem chtěli prodat? Pak jsme se zatočili doprava, doleva… a konečně jsme jeli směrem, kterým chtěli pánečci původně jet.
 

 Zámek Kozel
 
  Kousek za Plzní jsme předali mého malého pánečka vedoucímu tábora a vydali se na cestu domů.
Dnes tedy ležím a jen odpočívám.

                                             Haf, mějte se moc dobře. 

                                                                                    Vaše Airiska   

                     

  

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat