pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Psí svědectví Tisk E-mail

K pobavení

Retriever

 

  Již mnohokrát jsme se stali svědky, že na lavici obžalovaných stál pes nebo že pes zdědil nemalé jmění po zemřelém pánovi, ale ve Francii se v těchto dnech dostal před tamní soud pes Scooby, který nestál na lavici obžalovaných, ale byl povolán jako důležitý svědek.

Policejní psi se běžně používají k vyhledávání drog, hledání lidí a k identifikaci a zadržení pachatelů, ale pes Scooby nemá žádný policejní výcvik. Je to obyčejný pes, který ztratil svou majitelku. Podle první zprávy o její smrti vyšetřovatelé usoudili, že žena spáchala sebevraždu oběšením. Podle pozdějšího šetření vyšetřovatelé ale oznámili, že by se mohlo jednat o vraždu. Veterinář proto soudci navrhl, že by Scooby mohl pachatele svým chováním usvědčit.
U soudu Scoobymu ukazovali cizí lidi a čekali na jeho reakci, ale až na podezřelého pes začal velmi vrčet a štěkat, zatímco na jiné nereagoval. Soudce Cassuto ohodnotil Scoobyho svědectví jako velmi významnou pomoc při vyřešení tohoto případu.
Co dostal Scooby za odměnu nevíme, ale můžeme si přát, aby jsme nikdy nepotřebovali podobné svědectví našich psích přátel….

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat