pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Pes, nejlepší lékař Tisk E-mail

Články DogSite - výstavy, zkoušky, blog jezevčíka
Kamarádka

 

 


Je mnoho rčení, které se říkají o psech : „Pes, nejlepší přítel člověka“, „Pes, který štěká nekouše“ nebo „Pes, nejlepší lékař“.


   Podle vědecké studie, jež byla publikovaná v odborném časopise  European Respiratory Journal bylo zjištěno, že pes má velmi dobrý vliv na zdraví dětí. Děti, které přicházejí se psem do styku od útlého věku mají velmi dobře stimulovaný imunitní systém, zřídkakdy trpí alergiemi, ekzémy…

   Podle vědecké studie byla i školní docházka u malých dětí lepší, když v jejich rodině byl pes. Děti byly méně často nemocné.

   Pes je často používán i pro canisterapii.
Blízký kontakt nemocných dětí, ale i starších lidí velmi ovlivňuje přímý kontakt se psem
Jsou děti, které velmi těžko navazují oční kontakt a vnímají hlavně hmatem.
Tak můžou na psíkovi poznávat různé části těla, např. srst. Některý pejsek má srst hladkou, jiný drsnou a některá plemena mají srst sotva patrnou. Nebo jejich čenich. Bývá mokrý a studený, jejich drápky jsou špičaté a ostré atd.  Canisterapie pomáhá u dětí rozvíjet motoriku, např. házením různých míčků a hraček a nebo pro posílení sebevědomí je vzítí pejska na procházku…
Děti se na setkání se psem těší.


   Když se Malý Princ chtěl rychle seznámit s liškou, ta odmítla s tím, že takové seznamování musí být pomalé a dlouhodobé. Říkala mu., že každý den si sedne blíž a bude se velmi těšit, až on přijde. Tak se i stalo a za čas mezi něma vzniklo přátelství.
Tak je to i mezi dětmi, lidmi a psy. Pouto lásky mezi námi a zvířetem se taky rozvíjí postupně

Samozřejmě, že v případu canisterapie se používá jen několik vhodných plemen, ale do jisté míry lze říct, že každý pes může sloužit k výchově dětí. Dítě se naučí určitým povinnostem. Ví, že má za něco zodpovědnost.
Pes dokáže nemocným snížit nervové vypětí (samozřejmě nepočítám, když najdeme rozkousané boty nebo kus oblečení…) , dokáže navazovat přátelství s druhými lidmi, dává nám radost. U dětí, kterým chybí pohyb dokáže pes dodat impulz k vycházkám a tím k pohybu. Některým dětem může být pes vrbou, které můžou svěřovat své trápení a bolesti.

Soužití se psem nemusí být pro nás špatné, jak nás často některé média a i někteří politici přesvědčují, ale při správném vztahu člověka a psa mohou svou přítomností obohacovat náš život.

                                                                                                         M.N.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat