pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Připravujeme domov na příchod štěňátka Tisk E-mail

Chov psů

 

  Když jsme se rozhodli pořídit si štěňátko, vybrali plemeno a jsme domluveni s chovatelem na době odběru štěňátka, musíme ještě před tím připravit i náš domov na jeho příchod.
  Sestavíme si seznam základních věcí, které musíme přizpůsobit podle našeho výběru plemene a podmínkám v jakých budeme štěňátko chovat.

Špic

- Pelíšek a místo pro něj

V obchodech je velký výběr různých typů pelíšků ( polstrované, plastové, z proutí.. ), ale opět musíme zvážit velikost štěňátka a jeho velikost za několik měsíců. Není asi nejvhodnější kupovat hned tu největší velikost  co budeme potřebovat a taky by jsme se měli vyhnout ( alespoň u štěňat ) pelíškům z proutí a podobných materiálů, protože by jejich životnost mohla být pouhých pár hodin. Ale pro začátek štěňátku může klidně posloužit i poskládaná deka na krytém místě s rozhledem po místnosti.

miska na vodu

 

- Miska na vodu a žrádlo

Nejvhodnější jsou plastové, nebo nerezové misky, velikost misky musíme upravit podle velikosti plemene, i když štěně velkého plemene toho zatím nesežere a nevypije tolik jako dospělý pes.


- Kartáč nebo hřeben

Na nejvhodnější typ kartáče nebo hřebenu by jsme se měli informovat již u chovatele, který s nimi má praktické zkušenosti. Na česání a kartáčování bychom měli zvykat štěňátko již od  příchodu domů i když štěněcí srst většinou moc údržby nepotřebuje.
 

- Vodítko a náhubek

Je mnoho druhů vodítek a náhubků a opět záleží na plemeni, pro které je chceme. V prvních dnech je ale asi moc nepoužijeme a štěňátko na ně bude potřeba teprve pomalu zvykat, aby se nám na vycházce neškrtilo….
 

- Hračky

Výběr hraček by měl vypadat podobně jako u malých dětí a to, že by neměly být moc malé ( aby nešly spolknout nebo vdechnout ) a měly by být z materiálů odolných štěněcím zoubkům ( neměly by se lámat, nebo štípat ), aby pejsek nesežral jejich kousky a neměl v dobrém případě “jen“ zažívací potíže. Vhodné jsou např. různé hadrové nebo lanové suky přiměřené velikosti.


 - Kleště na drápky

Nepoužíváme žádné domácí náhražky ( typu nůžek ), ale necháme si poradit v obchodě s chovatelskými potřebami a pokud si na sříhání sami zatím netroufáme, tak raději využijeme služeb veterinárních ordinací, kde nám rádi ukáží a vysvětlí jak na to. Je lepší si nechat v začátcích poradit od veterináře, než zastřihnout štěňátku dráp…

nůžky na drápy

  Před příchodem štěňátka domů by jsme měli, ale připravit i samotný domov ( byt ) na jeho příchod. Měli by jsme odstranit, nebo upravit ostré rohy a hrany nábytku, různé úzké štěrbiny kde by štěňátko mohlo uvíznout ( prostory mezi skříněmi a zdí… ), dále odstraníme, nebo zakryjeme kabely od spotřebičů ( televize, počítač… ), odstraníme z dosahu štěněte taky pokojové rostliny ( některé jsou jedovaté ).

Nejlépe prověříme bezpečnost prostoru, kde se bude štěňátko pohybovat tak, že sami sestoupíme na “všechny čtyři“ a postupně ho projdeme sami až do výšky předpokládaného dosahu štěňete.
                                                                                              M.N.
 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat