pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Připravujeme domov na příchod štěňátka Tisk E-mail

Chov psů

 

  Když jsme se rozhodli pořídit si štěňátko, vybrali plemeno a jsme domluveni s chovatelem na době odběru štěňátka, musíme ještě před tím připravit i náš domov na jeho příchod.
  Sestavíme si seznam základních věcí, které musíme přizpůsobit podle našeho výběru plemene a podmínkám v jakých budeme štěňátko chovat.

Špic

- Pelíšek a místo pro něj

V obchodech je velký výběr různých typů pelíšků ( polstrované, plastové, z proutí.. ), ale opět musíme zvážit velikost štěňátka a jeho velikost za několik měsíců. Není asi nejvhodnější kupovat hned tu největší velikost  co budeme potřebovat a taky by jsme se měli vyhnout ( alespoň u štěňat ) pelíškům z proutí a podobných materiálů, protože by jejich životnost mohla být pouhých pár hodin. Ale pro začátek štěňátku může klidně posloužit i poskládaná deka na krytém místě s rozhledem po místnosti.

miska na vodu

 

- Miska na vodu a žrádlo

Nejvhodnější jsou plastové, nebo nerezové misky, velikost misky musíme upravit podle velikosti plemene, i když štěně velkého plemene toho zatím nesežere a nevypije tolik jako dospělý pes.


- Kartáč nebo hřeben

Na nejvhodnější typ kartáče nebo hřebenu by jsme se měli informovat již u chovatele, který s nimi má praktické zkušenosti. Na česání a kartáčování bychom měli zvykat štěňátko již od  příchodu domů i když štěněcí srst většinou moc údržby nepotřebuje.
 

- Vodítko a náhubek

Je mnoho druhů vodítek a náhubků a opět záleží na plemeni, pro které je chceme. V prvních dnech je ale asi moc nepoužijeme a štěňátko na ně bude potřeba teprve pomalu zvykat, aby se nám na vycházce neškrtilo….
 

- Hračky

Výběr hraček by měl vypadat podobně jako u malých dětí a to, že by neměly být moc malé ( aby nešly spolknout nebo vdechnout ) a měly by být z materiálů odolných štěněcím zoubkům ( neměly by se lámat, nebo štípat ), aby pejsek nesežral jejich kousky a neměl v dobrém případě “jen“ zažívací potíže. Vhodné jsou např. různé hadrové nebo lanové suky přiměřené velikosti.


 - Kleště na drápky

Nepoužíváme žádné domácí náhražky ( typu nůžek ), ale necháme si poradit v obchodě s chovatelskými potřebami a pokud si na sříhání sami zatím netroufáme, tak raději využijeme služeb veterinárních ordinací, kde nám rádi ukáží a vysvětlí jak na to. Je lepší si nechat v začátcích poradit od veterináře, než zastřihnout štěňátku dráp…

nůžky na drápy

  Před příchodem štěňátka domů by jsme měli, ale připravit i samotný domov ( byt ) na jeho příchod. Měli by jsme odstranit, nebo upravit ostré rohy a hrany nábytku, různé úzké štěrbiny kde by štěňátko mohlo uvíznout ( prostory mezi skříněmi a zdí… ), dále odstraníme, nebo zakryjeme kabely od spotřebičů ( televize, počítač… ), odstraníme z dosahu štěněte taky pokojové rostliny ( některé jsou jedovaté ).

Nejlépe prověříme bezpečnost prostoru, kde se bude štěňátko pohybovat tak, že sami sestoupíme na “všechny čtyři“ a postupně ho projdeme sami až do výšky předpokládaného dosahu štěňete.
                                                                                              M.N.
 

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat