pozhlav pozhlav
Stránky pro psy DogSite.cz - Inzerce psů, plemena psů, psí články, výstavy psů
Zde může být i Vaše reklama
pozhlav pozhlav
poztop poztop
poztop poztop
vyhledávání poz
 
vyhledávání poz
poztop poztop
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
   
Přeprava psa v autě Tisk E-mail

  
 

 Každý majitel nebo chovatel psa, potřebuje čas od času svého miláčka někam přepravit. Ať již k veterináři, na výstavu nebo jen na chatu. Přepravou zvířat se zabývá zákon z roku 2000. Řidič může za volně „ loženého“ psa v autě dostat vysokou pokutu. Problém je ale v tom, že zákon již přesně neurčuje jak zvířata ve voze správně zajistit. Zákon uvádí, že zvíře nesmí ohrozit řidiče a přepravované osoby.

Přepravka pro psy

Jaké jsou tedy možnosti přepravy psa v autě aniž by jste dostali pokutu?

Pro majitele vozů kombi nebo hatchback je výhodou to, že dají do svého kufru přepravku pro psa, který zde má svůj klid a při prudkém brzdění nebo nárazu neohrozí posádku vozidla. Přepravka taky velmi účinně chrání interiér vozidla před znečištěním. Menší přepravky lze taky umístit přímo na zadním sedadle a připnout je normálním bezpečnostním pásem.

Další možností je pás pro psy. Jde o speciální postroj, který se upíná k bezpečnostnímu pásu vozidla. Součástí pásu je postroj, který obepíná psa na hrudi a břiše. Pásy se používají pro psy od 2.5kg až 45kg ( větší plemena by měla cestovat vždy odděleně od ostatních cestujících ).

Jednou z posledních možností jsou speciální lůžka pro psy. Lůžka pro psy se připínají k opěrkám hlavy a zavěšují se mezi přední a zadní sedadla. Zamezují psovi volný pohyb po vozidle a zabraňují mu, aby při brzdění spadl do prostoru pro nohy za předními sedadly a ublížil si tak.

Většina psů si na zajištění při přepravě v autě rychle zvykne a pro posádku vozidla, ale i psa bude menší možnost zranění.

 
< Předch.   Další >

 
 
pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab pozstrtab
pozpat pozpat pozpat
pozpat pozpat pozpat